Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 23.06.2016

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Сьома сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 17 червня 2016 року                                                                           № 234

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо безпеки громадян на автошляхах України

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань будівництва та розвитку інфраструктури від 06.06.2016 №33, за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а:

1. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо безпеки громадян на автошляхах України (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення даного рішення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та народних депутатів України, обраних від Рівненської області.

 

 

 

Заступник голови ради                                                     О.А. Бучинський


Звернення

Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо безпеки громадян

на автошляхах України

 

Останнім часом проблема смертності та травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод набула особливої актуальності в Україні. Про це свідчить невтішна статистика ДАІ МВС України.

Автомобільний транспорт є найнебезпечнішим з усіх доступних людині. Кількість загиблих і постраждалих внаслідок дорожньо-транспортних пригод перевищує аналогічну кількість постраждалих на залізничному, авіаційному і водному транспорті.

В результаті ДТП кожні 2 години в Україні помирає доросла людина, щодоби – дитина. За офіційною статистикою ДАІ кількість загиблих щороку зменшується, однак за кількістю жертв ДТП Україна на сьогодні займає п'яте місце в Європі після Росії, Італії, Франції та Німеччини.

Однією з причин такої кількості ДТП є й стан наших доріг, які, в переважній більшості, збудовані у 60-х 70-х роках минулого сторіччя та не розраховані на проїзд сучасних великовагових автомобілів (вагою 30-60 тонн), що зумовлює руйнування дорожнього покриття.

З метою недопущення утворення деформацій покриття через значні колісні навантаження на їх конструкцію, особливо під час  несприятливого температурного періоду, слід відновити по всій території України діяльність служб габаритно-вагового контролю, а також посилити адміністративну відповідальність водіїв та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності за порушення правил перевезення великогабаритних і великовагових вантажів.

В Україні, а особливо у великих містах, існує досить висока небезпека для пішоходів та велосипедистів у темний (вечірній) час доби з боку водіїв. У зв’язку з недостатнім освітленням вулиць, поганою розміткою доріг та відсутністю велосипедних доріжок, в Україні кожен день трапляється велика кількість ДТП за участю дітей, молоді, дорослих. Оскільки багато дітей навчаються у другу зміну і ще більше молоді активно відвідує спортивні та інші секції після навчання, дана проблема є надзвичайно актуальною.

Таким чином, Рівненська обласна рада вважає, що порушене питання можна вирішити шляхом обов’язкового запровадження світловідбиваючих дорожніх жилеток європейського зразка.

Окрім того, такі яскраві кольорові жилетки зі світловідбиваючими стрічками повинні одягати водії всіх видів відкритого транспорту та велосипедів у будь-який час доби.

Це – європейська практика, але це не просто практика – це збереження життя на автошляхах нашої держави, особливо дитячого життя.

Сподіваємося на розуміння і підтримку!

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 17 червня 2016 року № 234