• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


18 листопада 2019 року в 301 каб.облради відбудуться засідання постійних комісій

- о 9-00 год. з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир) 
- о 14-00 год. з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (С.Богатирчук-Кривко).

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


19 листопада 2019 року відбудуться засідання постійних комісій:
- об 11-00 год. з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей (голова Бірук Б.І.);
- о 14-00 год. з питань будівництва та розвитку інфраструктури (голова Кучерук М.Г.).
Засідання відбудуться в 301 каб. облради

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 14.09.2016

 

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Сьома сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 08 вересня 2016 року                                                                      № 279

 

Про внесення змін до Статуту комунального закладу "Обласна школа вищої спортивної майстерності" Рівненської обласної ради

 

Враховуючи подання облдержадміністрації, Положення про школу вищої спортивної майстерності, затверджене наказом Міністерства молоді та спорту України від 17 липня 2015 року № 2581, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 04 серпня 2015 року за № 936/27381, керуючись Положенням про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, затвердженого рішенням Рівненської обласної ради від 04 березня 2014 року № 1142, зі змінами, статтею 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Господарським кодексом України, за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Затвердити зміни до Статуту комунального закладу "Обласна школа вищої спортивної майстерності" Рівненської обласної ради, затвердженого рішенням обласної ради від 10 жовтня 2008 року № 996, зі змінами від
16 листопада 2012 року № 756, виклавши його в новій редакції, що додається.

2. Директору комунального закладу "Обласна школа вищої спортивної майстерності" Рівненської обласної ради подати Статут, затверджений в новій редакції, на державну реєстрацію у встановленому чинним законодавством порядку та проінформувати обласну раду.

 

 

Голова ради                                                                       М.М. Драганчук


 

 ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Рівненської обласної ради

від 08 вересня 2016 року

279

Голова Рівненської обласної ради

 

_________________ М.М. Драганчук

 

 

 

 

 

 

С Т А Т У Т

 

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

"ОБЛАСНА ШКОЛА

ВИЩОЇ СПОРТИВНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ"

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

 

(нова редакція)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м.Рівне – 2016


1. Загальні положення

 

1.1 Цей Статут визначає правові та економічні основи організації та діяльності КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ "ОБЛАСНА ШКОЛА ВИЩОЇ СПОРТИВНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ" РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ (далі – ОШВСМ).

ОШВСМ є об’єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

ОШВСМ є правонаступником усіх прав та обов'язків  Обласної школи вищої спортивної майстерності , утвореної відповідно до наказу Міністерства України у справах молоді та  спорту від  27 грудня 1991 року № 2073 та рішення виконавчого комітету Ровенської обласної ради народних депутатів від 29 січня 1992 року № 11.

1.2. Власником  ОШВСМ є територіальні  громади  сіл, селищ, міст Рівненської області в особі Рівненської обласної ради (далі - Власник).

1.3. У своїй діяльності ОШВСМ керується Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінмолодьспорту України, рішеннями Рівненської обласної ради, розпорядженнями голови Рівненської обласної ради та голови Рівненської обласної державної адміністрації та органу, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, Положенням про школу вищої спортивної майстерності, затвердженого наказом Мінмолодьспорту України від 17 липня 2015 року № 2581, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 04.08.2015 за № 936/27381 і власним Статутом.  

1.4. ОШВСМ є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах казначейства, печатку зі своєю назвою, а також бланки організаційно-розпорядної документації і штампи, необхідні для організації своєї роботи, кутовий штамп, інші необхідні реквізити. ОШВСМ набуває права юридичної особи з моменту її державної реєстрації в установленому законом порядку.

1.5. Контроль за забезпеченням збереження та ефективністю використання майна ОШВСМ здійснює  Власник.

1.6. За своїм правовим статусом ОШВСМ є комунальним закладом та фінансується з обласного  бюджету.

1.7. ОШВСМ самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями відповідно до чинного законодавства України.

1.8. ОШВСМ не відповідає за зобов'язаннями Власника, а Власник не відповідає за зобов'язаннями ОШВСМ.

1.9. Держава, її органи не несуть відповідальності за зобов'язаннями ОШВСМ. ОШВСМ не відповідає за зобов'язаннями держави, її органів, а також інших підприємств, установ, організацій.

1.10. У межах своєї Статутної діяльності та положень даного Статуту ОШВСМ має право:

 укладати від свого імені угоди, виступати позивачем та відповідачем у судах, господарських, адміністративних та третейських  судах;

користуватись пільгами, передбаченими державою;

створювати власну спортивну та соціальну базу, мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних підрозділів;

1.11. Найменування ОШВСМ:

 повне: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ОБЛАСНА ШКОЛА ВИЩОЇ СПОРТИВНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ" РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ;

         скорочене: ОШВСМ.

         1.12. Юридична адреса ОШВСМ: вул. Степана Бандери, 39, м. Рівне, 33014.

        

2. Мета створення та предмет діяльності ОШВСМ

 

2.1.  ОШВСМ - заклад фізичної культури і спорту, який забезпечує підготовку учнів-спортсменів резервного спорту та спорту вищих досягнень шляхом проведення постійно діючих навчально-тренувальних зборів та участь спортсменів у відповідних змаганнях.

2.2.  Основним завданням ОШВСМ є підготовка учнів-спортсменів резервного спорту та спорту вищих досягнень до складу національних збірних команд, у тому числі національних збірних команд України, з олімпійських видів спорту.

         Результативність роботи ОШВСМ визначається за рейтингом з олімпійських видів спорту України за результатами виступу учнів - спортсменів у спортивних змаганнях, затвердженим в установленому порядку.

         ОШВСМ є складовою частиною системи навчальних закладів фізичної культури і спорту Рівненської області.

2.3.   ОШВСМ може здійснювати за дорученням Власника інші функції для виконання його основної Статутної діяльності.

2.4. ОШВСМ може надавати платні послуги в порядку і межах, встановлених чинним законодавством України.

2.5. ОШВСМ формує свою господарську, фінансову та іншу діяльність з виконання планів роботи, погоджених з органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, виключно на підставі законодавства України, з дотриманням положень, встановлених цим Статутом.

2.6. ОШВСМ має право в межах погоджених планів роботи та кошторисів направляти спеціалістів за кордон та використовувати іноземних спеціалістів у своїй роботі згідно з чинним законодавством України.

2.7. Для забезпечення виконання покладених на ОШВСМ завдань, зобов’язань ОШВСМ має право звертатися до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади області усіх рівнів за відповідною інформацією.

 

3. Організація навчально-тренувального процесу

 та спортивної роботи ОШВСМ

 

         3.1. Основними напрямами діяльності ОШВСМ є навчально-тренувальний процес та участь учнів-спортсменів у відповідних спортивних змаганнях.

         Навчально-тренувальний процес здійснюється тренерами-викладачами ОШВСМ на основі методики тренування з широким застосуванням технічних засобів навчання, відновлювальних заходів і будується на базі поєднання учнями-спортсменами тренувальної та змагальної діяльності.

3.2. ОШВСМ організовує навчально-тренувальний процес з постійним (змінним) складом учнів-спортсменів відповідно до етапів підготовки.

         Учні-спортсмени, які зараховані до постійного складу центрів олімпійської підготовки або навчаються у дитячо-юнацьких спортивних школах чи спеціалізованих навчальних закладах спортивного профілю, зараховуються тільки до змінного складу ОШВСМ.

         3.3. Основними формами навчально-тренувального процесу є проведення постійнодіючих навчально-тренувальних зборів тривалістю з постійним складом учнів - спортсменів до 250 днів на рік та змінним складом до 100 днів у рік, навчально-тренувальні заняття, тренування за індивідуальними планами, теоретичні та методичні заняття, медичне обстеження, відновлювальні заходи, участь у відповідних спортивних змаганнях тощо.

         3.4. Зарахування учнів - спортсменів до складу груп здійснюється наказом директора на підставі особистих заяв учнів - спортсменів з урахуванням пропозицій тренерської ради ОШВСМ. Обов’язковою умовою для зарахування та подальшого перебування учнів - спортсменів у ОШВСМ є виконання вимог зі спортивної підготовки, визначених для певної групи (етапу підготовки), наявність медичного висновку про стан його здоров’я та проходження ними поглибленого медичного огляду двічі на рік.

         3.5. Наповнюваність груп, вік учнів - спортсменів та вимоги до їх спортивної підготовленості, склад груп визначаються навчальними програмами з олімпійських видів спорту, затвердженими в установленному порядку.

         Контингент учнів - спортсменів ОШВСМ (постійний та змінний склад) формується з числа кращих спортсменів, які відповідають вимогам етапів спортивного удосконалення та вищої спортивної майстерності:

         З числа спортсменів постійного складу комплектуються такі групи (етапи підготовки):

групи спортивного удосконалення (етап спортивного удосконалення) – з числа учнів - спортсменів, які тренуються на етапах спеціальної базової підготовки та підготовки до вищих досягнень; які виконали або підтвердили в минулому році в командних ігрових видах спорту не нижче першого спортивного розряду, в інших видах спорту – не нижче розряду "кандидат у майстри спорту України" відповідно до вимог, установлених навчальними програмами з видів спорту;

         групи вищої спортивної майстерності (етап вищої спортивної майстерності) – з числа учнів - спортсменів, які тренуються на етапах максимальної реалізації індивідуальних можливостей, збереження вищої спортивної майстерності, поступового зниження досягнень, та які виконали або підтвердили в минулому році у командних ігрових видах спорту розряд не нижче "кандидат у майстри спорту України", у всіх інших видах – не нижче звання "майстер спорту України" або згідно з програмами з видів спорту;

         Зарахування учнів-спортсменів на наступний рік навчання та етап підготовки здійснюються за умови поліпшення ними результатів виступу у змаганнях та виконання вимог до рівня їх спортивної майстерності згідно з етапами підготовки .

         За наявності у складі групи учнів-спортсменів, які входять до складу національної збірної команди України (основний, кандидат, або резерв), затвердженого наказом Мінмолодьспорту України, тижневий режим навчально-тренувальної роботи на етапах підготовки може бути збільшено до 36 годин.

         3.6. За погодженням з Мінмолодьспортом України допускається зарахування без групи до постійного складу одного учня - спортсмена, а також комплектування групи меншою кількістю учнів - спортсменів, якщо вони включені до складу національних збірних команд України з видів спорту та посіли:

         1-3 місця – на чемпіонаті Європи протягом останніх двох років;

         1-8 місця – на чемпіонатах світу протягом останніх двох років;

1-8 місця – на останніх Олімпійських іграх, але не більше двох років.

3.7. Склад груп затверджується директором ОШВСМ за погодженням із органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області та Мінмолодьспортом України.

У разі потреби до складу груп протягом навчального року можуть вноситись зміни.

3.8. Учні - спортсмени переводяться (зараховуються) на наступний рік навчання або на наступний етап підготовки у разі виконання ними встановлених вимог, зазначених у навчальних програмах з видів спорту, наказом керівника ОШВСМ за рішенням тренерської ради.

3.9. Учні - спортсмени постійного складу, які з поважних причин (спортивна травма, період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю, пологами і догляду за дитиною тощо) не виконали вимоги та нормативи, передбачені навчальними програмами з видів спорту, за пропозицією тренерської ради, можуть залишатися повторно на тому самому етапі підготовки за умов відсутності у них захворювань і травм, що перешкоджають досягненню вищої спортивної майстерності, та виключення вірогідного ризику їх проявлення, але не більше ніж протягом двох років.

У такому разі група доукомплектовується учнем - спортсменом, який відповідає вимогам данного етапу підготовки або з нижчим рівнем спортивної підготовки. Режим навчально-тренувальної роботи цієї групи зберігається до закінчення етапу підготовки.

3.10. Змінний склад формується з числа учнів - спортсменів резервного спорту та спорту вищих досягнень, які займаються у дитячо-юнацьких спортивних школах, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних школах олімпійського резерву, спеціалізованих навчальних закладах спортивного профілю.

Загальна кількість учнів - спортсменів змінного складу ОШВСМ не повинна перевищувати 50 відсотків від загальної кількості учнів - спортсменів постійного складу ОШВСМ.

До змінного складу зараховуються учні - спортсмени з олімпійських видів спорту.

3.11. Навчально-тренувальний процес проводиться згідно з розкладом занять (тренувань), що складається адміністрацією ОШВСМ за поданням тренерів - викладачів з урахуванням встановлення сприятливішого режиму тренувань, відпочинку чи навчання учнів - спортсменів і затверджується директором ОШВСМ.

3.12. Навчальний рік у ОШВСМ починається 1 січня і триває протягом року.

3.13. План комплектування ОШВСМ на наступний навчальний рік затверджується органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області та Мінмолодьспортом України щороку до 31 грудня.

3.14. Завдання навчально-тренувальних зборів визначаються тренером-викладачем згідно з індивідуальним планом підготовки спортсмена.

Проведення навчально-тренувальних зборів у ОШВСМ здійснюється на підставі наказів директора ОШВСМ.

3.15. Під час проведення або участі у навчально-тренувальних зборах та змаганнях учасники заходів згідно з розпорядчим документом директора ОШВСМ забезпечуються відповідно до вимог нормативно-правових актів:

учні - спортсмени – харчуванням, місцем для розміщення, лікарськими засобами та виробами медичного призначення;

тренери-викладачі – харчуванням та місцем для розміщення, у разі проведення зазначених заходів за межами адміністративної території, де знаходиться ОШВСМ.

3.16. Відрядження учнів - спортсменів та їх тренерів-викладачів на спортивні заходи здійснюється відповідно до законодавства. У разі необхідності, виходячи з фінансових можливостей ОШВСМ, допускається відрядження на спортивні заходи разом із спортсменами та їх тренерами-викладачами інших фахівців, які є працівниками ОШВСМ.

                 

4. Учасники навчально-тренувального процесу

та спортивної роботи

 

         4.1. Учасниками навчально-тренувального процесу та спортивної роботи в ОШВСМ є:

         учні-спортсмени;

         тренери-викладачі, медичні працівники, інші фахівці, які забезпечують підготовку та участь спортсменів у відповідних змаганнях;

         директор та його заступники.

         4.2. Учні - спортсмени ОШВСМ мають право на:

         безпечні та нешкідливі умови для підвищення рівня спортивної майстерності;

         проходження спортивної підготовки відповідно до навчальних програм з видів спорту під керівництвом тренерів - викладачів;

участь у навчально-тренувальному процесі, спортивних змаганнях, інших заходах, передбачених індивідуальним планом підготовки;

користування власною або орендованою матеріально-технічною, спортивною, оздоровчою базою;

         забезпечення в установленому порядку спортивним одягом та спортивним взуттям, виходячи з фінансових можливостей ОШВСМ, а також одержання спортивного інвентарю індивідуального користування відповідно до норм, затверджених в установленому порядку – для спортсменів постійного складу;

         забезпечення харчуванням, проживанням під час навчально-тренувальних зборів і спортивних змагань, проїздом до місця проведення змагань, навчально-тренувальних зборів та зворотно, лікарськими засобами та виробами медичного призначення відповідно до чинного законодавства;

         медичне та фармакологічне обслуговування, виходячи із фінансових можливостей ОШВСМ, відповідно до вимог нормативно-правових актів;

         вільне вираження поглядів, переконань, захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства від дій тренерсько-викладацького складу та інших працівників, які порушують їх права, принижують честь і гідність.

         4.3. Учні – спортсмени ОШВСМ зобов’язані:

         удосконалювати та підвищувати рівень спортивної майстерності;

         виконувати навчальні програми з видів спорту та індивідуальні плани підготовки з метою досягнення запланованих спортивних результатів;

         брати участь у змаганнях та навчально-тренувальних зборах, передбачених індивідуальними та календарними планами спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів;

         додержуватися здорового способу життя, норм морально-етичної поведінки, встановленого спортивного режиму та правил особистої гігієни;

додержуватися вимог медичного контролю та проходити двічі на рік медичне обстеження у обласному лікувально-фізкультурному диспансері;

виконувати вимоги антидопінгового законодавства;

учні ОШВСМ мають також інші права і обов'язки, визначені чинним законодавством.

За невиконання учнем своїх обов’язків до нього можуть застосовуватися дисциплінарні заходи відповідно до чинного законодавства.

4.4. Тренером-викладачем ОШВСМ може бути особа, яка має вищу освіту за спеціальністю фізична культура і спорт усіх ступенів, за винятком ступеня "молодший бакалавр", та вищу або першу кваліфікаційну категорію. В ігрових видах спорту дозволяється наявність у тренера-викладача другої кваліфікаційної категорії.

4.5. Тренери-викладачі та інші фахівці, залучені до роботи у ОШВСМ, мають право на:

участь у заходах, пов’язаних з організацією навчально-тренувального процесу та спортивної роботи;

організацію спільно з медичними працівниками відновлювальних заходів;

підвищення кваліфікації за рахунок коштів ОШВСМ за умови передбачення відповідних видатків у кошторисі ОШВСМ, інших джерел;

вибір науково та методично обґрунтованих форм, методів і засобів навчально-тренувальної та спортивної роботи;

захист професійної честі та гідності відповідно до законодавства;

моральне та матеріальне заохочення за досягнення значних результатів у виконанні покладених на них завдань;

забезпечення, в установленому порядку, спортивною формою і спортивним взуттям, індивідуальним інвентарем для проведення навчально-тренувальної та спортивної роботи, виходячи із фінансових можливостей ОШВСМ та за умови передбачення відповідних видатків у кошторисі ОШВСМ;

безпечні та нешкідливі для здоров’я умови праці.

4.6. Тренери-викладачі та інші фахівці, залучені до роботи у ОШВСМ, зобов’язані:

брати участь у відборі перспективних учнів - спортсменів;

здійснювати виконання навчальних програм з видів спорту;

брати участь у складанні календарних планів спортивно-масових заходів ОШВСМ на відповідний рік;

здійснювати контроль за додержанням учнями норм морально-етичної поведінки;

додержуватись етики, поважати гідність учнів - спортсменів, захищати їх від будь-яких форм фізичного та психічного насильства;

здійснювати контроль за додержанням спортсменами норм морально-етичної поведінки;

здійснювати контроль та відповідати за додержання норм антидопінгового законодавства;

берегти здоров’я учнів-спортсменів, пропагувати здоровий спосіб життя, не допускати до навчально-тренувальної та спортивної роботи спортсменів, які не пройшли медичне обстеження в установленому порядку;

постійно підвищувати свій професійний рівень знань шляхом проходження курсів підвищення кваліфікації один раз на 5 років;

вести документацію з питань виконання посадових обов’язків (журнали, плани роботи тощо);

сприяти особистим прикладом і настановами вихованню поваги до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;

проходити щороку в установленому порядку медичне обстеження;

дотримуватися вимог статуту ОШВСМ, виконувати посадові обов’язки, накази і розпорядження керівництва ОШВСМ та дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку;

приймати участь у роботі тренерської ради ОШВСМ;

дотримуватися норм санітарно-гігієнічного та антидопінгового законодавства під час проведення навчально-тренувальних занять та змагань;

бути відповідальними за результати своєї роботи з підготовки учнів - спортсменів високого класу.

4.7. Оплата праці тренерів-викладачів здійснюється відповідно до чинного законодавства.

4.8. Зміна навантаження тренера-викладача протягом навчального року здійснюється директором ОШВСМ у разі виникнення обгрунтованої потреби та виходячи з фінансових можливостей ОШВСМ з дотриманням вимог законодавства про працю.

4.9. Тренери-викладачі можуть утворювати бригаду із окремого виду спорту. Склад бригади та регламент її роботи затверджує директор ОШВСМ на підставі заяв тренерів-викладачів та відповідного рішення тренерської ради ОШВСМ.

4.10. У ОШВСМ може вводитися посада старшого тренера-викладача відділення, якщо під його керівництвом працюють не менше двох штатних тренерів-викладачів. При цьому два тренери-викладачі, які працюють як сумісники, вважаються одним штатним тренером-викладачем.

        


5. Медичне та наукове забезпечення

навчально-тренувального процесу

 

5.1. Організація медичного забезпечення учнів - спортсменів ОШВСМ та робота медичних працівників ОШВСМ здійснюється в установленому законодавством порядку.

5.2. Учні - спортсмени ОШВСМ повинні двічі на рік проходити диспансерне або медичне обстеження.

5.3. Наукове забезпечення підготовки учнів - спортсменів ОШВСМ здійснюється на умовах укладання договору та виходячи з фінансових можливостей ОШВСМ.

5.4. ОШВСМ може мати власний медико-відновлювальний центр з необхідними приміщеннями, сучасним діагностичним і медичним обладнанням та виходячи з фінансових можливостей ОШВСМ.

5.5. Лікар або молодший спеціаліст з медичною освітою ОШВСМ здійснює безпосередній медичний контроль за навчально-тренувальним процесом, у період спортивних змагань та у разі потреби надає долікарську медичну допомогу.

5.6. З метою запобігання погіршенню стану здоров’я учнів-спортсменів ОШВСМ лікар або молодший спеціаліст з медичною освітою здійснює:

контроль за проходженням учнями - спортсменами медичного обстеження (не менше двох разів на рік);

додатковий медичний огляд перед участю у змаганнях, після захворювання або травми;

контроль за використанням спортсменами лікарських засобів, виробів медичного призначення та заборонених до вживання засобів;

відсторонення учнів-спортсменів від занять за станом здоров’я;

контроль за дотриманням строків поновлення занять після захворювання або травми;

контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм у місцях проведення навчально-тренувальних занять та змагань, а також під час їх проведення;

ведення журналів реєстрації учнів-спортсменів, що отримали травми, та обліку нещасних випадків.

5.7. Робота медичних працівників ОШВСМ повинна бути організована відповідно до вимог законодавства.

5.8. ОШВСМ може мати власний медико-відновлювальний центр з необхідними приміщеннями, сучасним діагностичним і медичним обладнанням.

 

6. Планування діяльності ОШВСМ,

облік та звітність

 

         6.1. ОШВСМ працює за річним планом роботи, затвердженим директором за погодженням засновником (власником) або органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, власним календарним планом спортивно-масових заходів.

         6.2. Перелік документів, які повинна мати ОШВСМ, порядок обліку та звітності затверджуються Мінмолодьспортом України.

         6.3. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності здійснюється згідно із законодавством.

 

7. Керівництво ОШВСМ.

 

7.1. Керівництво поточною діяльністю ОШВСМ здійснює директор, який призначається Власником.

         У випадку передбаченому законом, директор призначається Власником або органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області шляхом укладання контракту. На посаду директора ОШВСМ призначається особа, яка є громадянином України, має вищу освіту за спеціальністю фізична культура і спорт усіх ступенів, за винятком степеня "молодший бакалавр", стаж роботи у закладах фізичної культури і спорту, установах та організаціях фізкультурно-спортивної спрямованості не менше трьох років.

7.2. В Контракті визначається строк найму, права, обов'язки і відповідальність директора, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови за погодженням сторін.

7.3. Директор може бути звільнений з посади раніше закінчення терміну дії Контракту з підстав та в порядку визначеному Контрактом, чинним законодавством України та Положенням про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

7.4. Директор підзвітний Власнику з усіх питань Статутної, фінансової, соціально-побутової, організаційно-господарської діяльності ОШВСМ, несе перед ними відповідальність за забезпечення діяльності ОШВСМ відповідно до покладених на неї завдань і функцій згідно чинного законодавства України. 

7.5. Директор вирішує усі питання діяльності ОШВСМ, з урахуванням  обмежень, передбачених даним Статутом.

7.6. До компетенції директора відноситься:

        вирішення поточних питань роботи ОШВСМ;

        вирішення внутрішніх кадрових питань;

        вирішення питань матеріально-технічного забезпечення;

        організація ведення обліку, звітності, внутрішнього контролю;

        визначення порядку оплати праці працівників ОШВСМ;

        укладає договори та угоди, які пов’язані з діяльністю ОШВСМ;

        видає довіреності на представництво та захист інтересів в суді та інші довіреності, які необхідні для забезпечення діяльності ОШВСМ;

 відкриває в органах державної казначейської служби рахунки, які необхідні для забезпечення діяльності ОШВСМ;

        має право першого підпису на фінансових документах;

        розпоряджається коштами та майном ОШВСМ відповідно до чинного законодавства України та Статуту;

        приймає на роботу та звільняє з роботи працівників ОШВСМ згідно з чинним законодавством України;

 затверджує положення про структурні підрозділи ОШВСМ, посадові інструкції працівників та інші необхідні документи;

 веде переговори щодо укладення колективного договору, укладає колективний договір, звітує та несе відповідальність за його виконання;

 накладає дисциплінарні стягнення на працівників ОШВСМ;

 зобов’язаний організувати проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників ОШВСМ згідно вимог Кодексу законів про працю України;

створює належні умови працівникам для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;

несе персональну відповідальність за збереження, відчуження, списання майна та втрати у будь-якій формі, майна ОШВСМ;

 несе персональну відповідальність за будь-які порушення вчинені при зміні балансової вартості майна ОШВСМ;

 вчиняє інші дії в порядку та межах встановлених законодавством України.

7.7. При здійсненні діяльності ОШВСМ директор забезпечує:

дотримання відповідних умов, передбачених чинним законодавством України щодо діяльності ОШВСМ;

організацію бухгалтерського обліку та контроль за фінансовою звітністю ОШВСМ;

розробку структури та штатного розпису і тарифікаційного списку тренерів-викладачів  ОШВСМ та подає їх у встановленому порядку на затвердження органу, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області;

відповідає за виконання покладених на ОШВСМ завдань, за результатами фінансово-господарської діяльності, стан і збереження будівель та іншого майна, переданого в користування і володіння ОШВСМ;

належний рівень побутових умов для перебування в ОШВСМ;

виконання ОШВСМ у своїй діяльності норм та вимог щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, а також забезпечення екологічної безпеки.

7.8. У межах своєї компетенції директор видає накази, розпорядження, обов’язкові для виконання усіма працівниками ОШВСМ та здійснює контроль за їх виконанням.

7.9. Директор має право без довіреності виконувати дії від імені ОШВСМ  в межах чинного законодавства України.

7.10. У разі відсутності директора його обов'язки виконує заступник згідно із розподілом функціональних обов'язків.  А у разі відсутності особи, що  може виконувати обов'язки директора, його обов'язки виконує посадова особа, визначена Власником в установленому порядку.

7.11. Директор та головний бухгалтер ОШВСМ несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірності обліку та звітності.

7.12. На вимогу Власника або органу, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, у встановлений ними термін надає інформацію стосовно будь-яких напрямків своєї діяльності.

         7.13.Тренерська рада ОШВСМ:

         вивчає плани, результати та актуальні питання навчально-тренувальної та спортивної роботи;

         розробляє пропозиції щодо поліпшення діяльності ОШВСМ;

         вивчає заходи щодо підвищення кваліфікації кадрів, упровадження під час навчально-тренувальних занять, досягнень науки, досвіду роботи;

         розробляє рекомендації з питань удосконалення навчально-тренувальної та спортивної роботи;

         вносить керівництву ОШВСМ пропозиції щодо налагодження міжнародних та всеукраїнських спортивних зв’язків;

         захищає права працівників та виявлення ініціативи, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, аналізує форми, методи і засоби навчання та скасовує такі, що не придатні для використання під час проведення навчально-тренувальної та спортивної роботи;

         розглядає інші питання, пов’язані з діяльністю ОШВСМ.

         Засідання тренерської ради ОШВСМ проводяться у разі потреби, але не рідше одного разу на квартал.

 

8. Фінансово-господарська діяльність та

матеріально-технічна база ОШВСМ

 

         8.1. Фінансово-господарська діяльність ОШВСМ проводиться відповідно до чинного законодавства та Статуту ОШВСМ.

8.2. Фінансування ОШВСМ здійснюється відповідно за рахунок коштів власника (засновника), обласного бюджету, інших джерел, не заборонених законодавством.

Іншими джерелами формування коштів ОШВСМ є:

кошти від надання платних послуг;

гуманітарна допомога;

добровільні грошові внески, матеріальні цінності підприємств, установ, організацій та окремих громадян;

кредити банків;

інші надходження.

Кошти, отримані ОШВСМ з інших джерел фінансування, використовуються для впровадження діяльності, передбаченої статутом.

8.3. ОШВСМ у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:

самостійно розпоряджатися коштами, одержаними від господарської та іншої діяльності, відповідно до цього Статуту;

модернізувати за наявності коштів власну матеріально-технічну базу;

орендувати спортивну базу у разі відсутності власної спортивної бази;

користуватися в установленому порядку безоплатно земельними ділянками, на яких розташована ОШВСМ;

володіти, користуватися і розпоряджатися майном відповідно до законодавства та статуту;

відряджати спортсменів та тренерів-викладачів на спортивні заходи в межах України, що здійснюються відповідно до чинного законодавства;

виконувати інші функції відповідно до чинного законодавства та Статуту ОШВСМ.

8.4. Матеріально-технічна база ОШВСМ може включати адміністративні приміщення та спортивні бази (басейни, ігрові поля, спортивні зали, споруди тощо), підсобні приміщення, обладнання, засоби зв’язку, оргтехніку, транспортні засоби, зокрема спеціалізовані для навчально-тренувальної та спортивної роботи, майданчики, земельні ділянки, рухоме і нерухоме майно, що перебуває в її користуванні.

З урахуванням специфіки виду спорту для забезпечення навчально-тренувального процесу і участі у змаганнях ОШВСМ може мати автотранспорт і плавзасоби (спеціальні машини для перевозки човнів, супроводження велосипедистів, марафонців, спортсменів із спортивної ходьби і стаєрів, моторні човни, катери тощо).

За відсутності власної спортивної бази ОШВСМ для проведення навчально-тренувального процесу можуть надаватися в користування безоплатно або на пільгових умовах спортивні об’єкти (спортивні споруди), культурні, оздоровчі та інші заклади за умови дотримання ними санітарно-гігієнічних норм та правил.

Зазначені об’єкти (споруди) надаються у користування відповідно до вимог чинного законодавства.

8.5. Майно ОШВСМ є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області і закріплюється за ОШВСМ на правах оперативного управління. Здійснюючи право оперативного управління ОШВСМ володіє, користується і розпоряджається зазначеним майном вчиняючи дії, що не суперечать чинному законодавству України з урахуванням обмежень, встановлених даним Статутом.

         8.6. Відчуження, передача в оренду, заставу, позику, найм юридичним чи фізичним особам, а також списання основних засобів ОШВСМ здійснює у межах чинного законодавства та відповідно до цього Статуту.

        


9. Діяльність у рамках міжнародного співробітництва

 

         9.1. Діяльність ОШВСМ у рамках міжнародного співробітництва здійснюється відповідно до чинного законодавства.

 

10. Трудовий колектив ОШВСМ

 

         11.1. Трудовий колектив ОШВСМ становлять усі працівники, які беруть участь у його діяльності згідно з трудовим договором (контрактом, угодою).

         11.2. Трудовий колектив ОШВСМ формується на загальних засадах відповідно до вимог чинного законодавства України.

         11.3. Умови організації та оплати праці трудового колективу ОШВСМ, його соціальний захист визначаються відповідно до вимог чинного законодавства України. Відносини між адміністрацією ОШВСМ та трудовим колективом регулюються колективним договором.

         11.4. Загальні збори трудового колективу ОШВСМ:

         розглядають і схвалюють проект колективного договору;

         заслуховують інформацію про виконання сторонами колективного договору;

         беруть участь у визначенні критеріїв матеріального стимулювання праці працівників ОШВСМ.

 

11. Контроль за діяльністю ОШВСМ

 

11.1. Контроль за діяльністю ОШВСМ здійснюють центральний орган виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту, Рівненська обласна рада та  органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

         11.2. Відносини ОШВСМ з органами державної влади і місцевого самоврядування регулюються відповідно до цього Статуту, Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про місцеві державні адміністрації", інших нормативно-правових актів України, які визначають компетенцію цих органів.

         11.3. На вимогу Власника, ОШВСМ зобов'язаний проводити незалежну аудиторську перевірку фінансової звітності та бухгалтерського обліку.

 

12. Припинення діяльності ОШВСМ

 

         12.1. Діяльність ОШВСМ припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам – правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, виділ, перетворення) або ліквідації.

         12.2. Злиття, приєднання, поділ, виділ або перетворення здійснюються за рішенням Рівненської обласної ради, або у випадках, передбачених законом, за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

12.3. Рівненська обласна рада або суд призначають комісію з припинення діяльності ОШВСМ (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення  діяльності ОШВСМ відповідно до чинного законодавства України.

12.4. Виконання функцій комісії з припинення діяльності ОШВСМ може бути покладено на уповноважений орган управління ОШВСМ.

         12.5. У разі злиття ОШВСМ з іншою юридичною особою, усі майнові права та обов’язки кожного з них переходять до юридичної особи, що утворена внаслідок злиття.

         12.6. У разі приєднання ОШВСМ до іншої юридичної особи, до останньої переходять усі її майнові права та обов’язки, а в разі приєднання однієї або кількох юридичних осіб до ОШВСМ – до останньої переходять усі майнові права та обов’язки приєднаних юридичних осіб.

         12.7. У разі поділу ОШВСМ, усі її майнові права та обов’язки переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках до кожного з нових суб’єктів господарювання.

         12.8. У разі виділення однієї або кількох нових юридичних осіб, до кожної з них переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права та обов’язки ОШВСМ.

         12.9. У разі перетворення ОШВСМ в іншу юридичну особу усі її майнові права та обов’язки переходять до новоутвореної юридичної особи. 

         12.10. ОШВСМ може бути ліквідована:

- за рішенням Рівненської обласної ради;

- за рішенням суду про визнання недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

         12.11. ОШВСМ є такою, діяльність якої припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про припинення її діяльності.

12.12. Активи ОШВСМ можуть передаватись закладу, установі, підприємству, організації відповідного виду в порядку визначеному чинним законодавством України.

У разі припинення ОШВСМ (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, виділу, приєднання або перетворення), якщо інше не передбачено законодавством, активи можуть зараховуватись до доходу обласного бюджету.

 

13. Прикінцеві положення

         13.1. Зміни та доповнення до Статуту вносяться на підставі рішення Рівненської обласної ради.

         13.2. Зміни та доповнення підлягають державній реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством України.

Назад до розділу