• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться перше пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

У понеділок, 2 грудня 2019 року в 301 каб. облради відбудуться засідання постійно діючої конкурсної комісії для проведення конкурсів на зайняття посад керівників обласних комунальних закладів охорони здоров'я:29 листопада 2019 року о 10-00 год відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з економічних питань та комунальної власності (В.Бойко)29 листопада 2019 року о 9-00 год відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир)Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної радиАрхів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 10.11.2016

 

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Восьма сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 04 листопада 2016  року                                                             № 367

 

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України щодо розгляду можливості при формуванні державного бюджету на 2017 рік виділення коштів для будівництва (придбання) житла для педагогічних працівників

 

         Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики від 08 червня 2016 року № 34, за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України щодо розгляду можливості при формуванні державного бюджету на 2017 рік виділення коштів для будівництва (придбання) житла для педагогічних працівників (текст звернення додається).

 

2. Голові обласної ради забезпечити направлення даного рішення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України та народних депутатів України, обраних від Рівненської області.

 

 

 

Голова ради                                                                        М.М. Драганчук

 

 


 

Звернення

Рівненської обласної ради до  Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України щодо розгляду можливості при формуванні державного бюджету на 2017 рік виділення коштів для будівництва (придбання) житла для педагогічних працівників

 

Відповідно до статті 4 Закону України «Про освіту» Україна визнає освіту пріоритетною сферою соціально-економічного, духовного і культурного розвитку суспільства.

Педагогічні працівники відіграють надзвичайно важливу роль у вихованні громадянина України, формуванні особистості учня, вихованні шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей Українського народу та інших народів і націй.

Статтею 55 Закону України «Про освіту» передбачено право педагогічних працівників на забезпечення житлом у першочерговому порядку, пільгові кредити для індивідуального будівництва, одержання службового житла.

Проте, зазначена норма Закону на сьогодні не реалізується, зокрема через відсутність службового житла в сільській місцевості, відсутність будівництва житла за рахунок державних коштів для педагогічних працівників, а передбачені згідно з додатком 4 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» видатки спеціального фонду державного бюджету на 2016 рік для надання кредитів на будівництво (придбання) житла для науково-педагогічних та педагогічних працівників в сумі 2100,0 тис. грн. є вкрай мізерні і не можуть забезпечити потребу педагогічних працівників в отриманні пільгових кредитів для будівництва (придбання) житла.

Крім того, статтею 55 Закону України «Про освіту» передбачено право педагогічних працівників на одержання службового житла незалежно від місця знаходження навчального закладу (сільська місцевість чи територія міста). Однак пунктом 10 Переліку категорій працівників, яким може бути надано службові жилі приміщення, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 04 лютого 1988 року № 37, передбачено лише посади директора, заступника директора з навчальної, виховної, навчально-виховної роботи, вчителя, педагога-організатора загальноосвітнього навчального закладу і лише в сільському населеному пункті. Зазначений перелік значно звужує коло педагогічних працівників, які мають право на одержання службового житла, в той час коли Законом таких обмежень не встановлено.

Зважаючи на наведене вище, з метою належного соціального захисту педагогічних працівників, забезпечення реалізації ними гарантованого законом права на житло, Рівненська обласна рада звертається до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України щодо розгляду можливості при формуванні Державного бюджету України на 2017 рік виділення коштів для будівництва (придбання) житла для педагогічних працівників.

Одночасно звертаємося до Кабінету Міністрів України щодо приведення пункту 10 Переліку категорій працівників, яким може бути надано службові жилі приміщення, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 04 лютого 1988 року № 37, у відповідність до статті 55 Закону України «Про освіту», а саме – розширення переліку педагогічних працівників, які мають право на отримання службового житла з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» та поширення права на отримання службового житла на педагогічних працівників навчальних закладів незалежно від їх місця знаходження.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 04 листопада 2016 року

367

 

 

 

Назад до розділу