• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться перше пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

У понеділок, 2 грудня 2019 року в 301 каб. облради відбудуться засідання постійно діючої конкурсної комісії для проведення конкурсів на зайняття посад керівників обласних комунальних закладів охорони здоров'я:29 листопада 2019 року о 10-00 год відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з економічних питань та комунальної власності (В.Бойко)29 листопада 2019 року о 9-00 год відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир)Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної радиАрхів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 10.11.2016

 

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Восьма сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 04 листопада 2016 року                                                               № 372

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія та Прем'єр-міністра України В.Гройсмана щодо необхідності термінового законодавчого врегулювання питання видобутку та обігу бурштину

 

         Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи від 31 жовтня 2016 року №29, за погодженням з президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія та Прем'єр-міністра України В.Гройсмана щодо необхідності термінового законодавчого врегулювання питання видобутку та обігу бурштину (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення даного рішення Президенту України П.Порошенку, Голові Верховної Ради України А.Парубію, Прем'єр-міністру України В.Гройсману та народним депутатам України, обраним від Рівненської області.

 

 

 

Голова ради                                                                        М.М. Драганчук

 


Звернення

звернення Рівненської обласної ради до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія та Прем'єр-міністра України В.Гройсмана щодо необхідності термінового законодавчого врегулювання питання видобутку та обігу бурштину

 

У нашій області на сьогодні нагальним лишається питання незаконної торгівлі та видобутку бурштину. Значні території земель Рівненської області зруйновані внаслідок несанкціонованого видобутку бурштину.

Нині відсутня реакція центральної влади країни щодо зазначених проблем. В звязку з цим зростає криміногенна ситуація в регіоні.

Від незаконного видобутку бурштину страждає наша природа, а також економіка всього регіону. Потенціал родовищ потрібно використовувати на благо Рівненщини та України в цілому. Однак, у зв'язку з відсутністю політичної волі з боку держави, питання видобутку та обігу бурштину на даний час залишається законодавчо не врегульованим, що унеможливлює використання надр в інтересах держави та суспільства, породжуючи численні кримінальні схеми його тіньового обігу.

З метою вирішення зазначених проблем, Верховною Радою України 23.04.2015 було прийнято за основу проект Закону України №1351-1 «Про видобування та реалізацію бурштину». Законопроект визначає правила видобутку, реалізації, зберігання, перевезення і обробки бурштину-сирцю на території України. Проте у проекті Закону України не врегульовані питання охорони навколишнього природного середовища, рекультивації порушених земель з урахуванням особливостей видобутку бурштину та не міститься законодавчих норм, які регламентують створення старательських артілей та їх працю.

Враховуючи актуальність зазначених проблем, які можуть призвести до непередбачуваних соціальних і екологічних наслідків та потребують термінового вирішення, ми, депутати Рівненської обласної ради, просимо вжити невідкладних заходів щодо врегулювання на законодавчому рівні питань видобутку і реалізації бурштину, забезпечення рекультивації порушених земель.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 04 листопада 2016 року

372

Назад до розділу