• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


19 листопада 2019 року відбудуться засідання постійних комісій:
- о 10-00 год. з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей (голова Бірук Б.І.);
- о 14-00 год. з питань будівництва та розвитку інфраструктури (голова Кучерук М.Г.).
Засідання відбудуться в 301 каб. облради

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 10.11.2016

 

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Восьма сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 04 листопада 2016 року                                                                 № 373

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо внесення змін до постанови НКРЕКП від 26.02.2015 №220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» та Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»

 

         Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи від 31 жовтня 2016 року №30, за погодженням з президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо внесення змін до постанови НКРЕКП від 26.02.2015 №220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» та Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» (текст звернення додається).

 

2. Голові обласної ради забезпечити направлення даного рішення до  Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та народних депутатів від Рівненської області.

 

Голова ради                                                                      М.М. Драганчук


Звернення

Рівненської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо внесення змін до постанови НКРЕКП від 26.02.2015 №220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» та Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»

 

26.02.2015 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняла постанову №220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню».

Вважаємо, що дана постанова зовсім не враховує потреб населення районів, розміщених у зоні спостереження Рівненської та Хмельницької АЕС.

Для прикладу – Володимирецький район Рівненської області. Даний район не газифікований і відсутні перспективи газифікації, забруднений внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та входить у зону спостереження Рівненської АЕС.

Продовження терміну роботи діючих енергоблоків Рівненської АЕС викликає занепокоєння підвищення ризику для життя і здоров’я людей. Мовчазна згода жителів району на продовження роботи блоків зумовлена, в першу чергу, надією на здешевлення тарифів на електроенергію для зони спостереження, як це практикується в усьому світі. Але насправді маємо значне підвищення тарифів на електроенергію та ще й обмеження в її споживанні. Як нам відомо, потужності Рівненської АЕС достатньо, щоб забезпечити не тільки цей район, але й багато інших електроенергією без обмежень, особливо в нічний час. Виконуючи рекомендації виконавчої влади всіх рівнів, значна частина населення, затративши немалі кошти, переобладнала свої помешкання на опалення електроенергією. Вищезазначена постанова ставить у безвихідь цих людей, тому що 3600 кВт год електроенергії на місяць недостатньо для більшості мешканців, й взагалі ставить під сумнів можливість використання електроенергії для опалення.

Існуючі тарифи не створюють сприятливих умов для розвитку бізнесу, підприємств, які розміщенні в зоні спостереження Рівненської АЕС, викликаючи серйозні економічні ризики, що в свою чергу залишає район в переліку депресивних територій.

Виходячи з вищенаведеного, пропонуємо розглянути наші пропозиції щодо підвищення соціально-економічної компенсації ризику від діяльності атомної електростанції для населення зони спостереження:

1.  Ініціювати внесення змін до статті 12 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» від 08.02.1995 №39/95-ВР та статті 17 Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 №575/98-ВР, передбачивши тариф на електроенергію для населення, яке постійно проживає в зоні спостереження атомної електростанції, у розмірі 20 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

2.  Внести доповнення до постанови від 26.02.2015 №220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» такого змісту: «Населенню, яке постійно проживає в зоні спостереження атомної електростанції, збільшити щомісячний ліміт споживання електроенергії до 6000 кВт год».

3.  Ініціювати встановлення пільгових тарифів для підприємств, що розміщенні в зоні спостереження Рівненської та Хмельницької АЕС, що дозволить збільшити розмір інвестицій в економіку району.

Окрім того, відповідно до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 №91 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету на місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження», починаючи з 2012 року органи місцевого самоврядування Рівненської області отримали субвенцію з державного бюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

Ці кошти були спрямовані на розвиток соціальної сфери населених пунктів, які розташовані на території зони спостереження.

Рівненська обласна рада вважає, що відрахування на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, доцільно збільшити з одного до двох відсотків від обсягу реалізації електроенергії, що виробляється атомними електростанціями за звітний період, внісши відповідні зміни до статті 12-1 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку».

Керуючись нагодою, висловлюємо свою глибоку повагу, побажання найкращих успіхів й сподіваємося на позитивне вирішення проблем мешканців територіальних громад зони спостереження Рівненської та Хмельницької АЕС.

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 04 листопада 2016 року

373

 

 

Назад до розділу