• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


18 листопада 2019 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради

- о 9-00 год. з питань бюджету, фінансів та податків (голова Ю.Благодир) 
- об 11-00 год. з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією (голова І.Фізик) 
- о 14-00 год. з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (голова С.Богатирчук-Кривко).

Засідання відбудуться в 301 каб. облради

15 листопада 2019 року відбудеться засідання постійної комісії
з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства (Шевченко Г.М.). Початок засідання о 14-00 год в 301 каб. облради

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 28.12.2016

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме  скликання

(Дев'ята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 23 грудня 2016 року                                                                       № 403

 

Про Обласну програму “Ліси Рівненщини” на 2016 2020 роки

 

З метою поліпшення екологічної та природної ситуації в області, забезпечення відтворення лісів, проведення лісогосподарських заходів і утримання лісів в належному санітарному стані відповідно до статті 31 Лісового кодексу України, статті 40 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” за погодженням з постійними комісіями та президією обласної  ради, обласна рада

в и р і ш и л а:

1. Затвердити схвалену розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 11.11.2016 № 686 Обласну програму “Ліси Рівненщини” на 2016-2020 роки (далі - Програма), що додається.

 

2. Обласній державній адміністрації:

 

        - забезпечити виконання заходів Програми;

- про хід виконання Програми щорічно інформувати обласну раду до       1 березня .

 

3. Взяти до уваги, що фінансування Програми буде здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів, власних коштів лісокористувачів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

 

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (Валявка В.Я.) та з питань бюджету, фінансів та податків (Благодир Ю.А.).

 

Голова ради                                                                     М.М. Драганчук


Додаток


 

 


СХВАЛЕНО

Розпорядження голови

облдержадміністрації

від 11 листопада 2016 року № 681

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення обласної ради

від 23 грудня 2016 року

403

 

 

 

Обласна програма

“Ліси Рівненщини” на 2016 2020 роки

 

         Загальна площа лісів Рівненської області становить 849,6 тис. га. З них у користуванні Державного агентства лісових ресурсів України – 797,3 тис. га, Міністерства оборони України - 11,4 тис. га, землі спеціалізованих кооперативів – 40,3 тис. га.

За останні 5 років значно поліпшився якісний склад деревостанів області. Значні зміни відбулися в лісах Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства, а саме: збільшилась загальна площа земель державного лісового  фонду на 226  га, зросла площа, вкрита  лісовою рослинністю  земель з перевагою дуба,  на 339  га. Загальний запас деревини за цей період зріс з 115391,45 до 121658,73 тис. куб. метрів, зокрема соснових з 83493,09 до 87466,7 тис. куб. метрів.

         Лісовідновні заходи передбачається здійснювати в обсягах, які забезпечать  повне  заліснення площ зрубів від рубок головного користування в межах розрахункової лісосіки, суцільних санітарних рубок, тощо.

         Роботи з лісовідновлення будуть спрямовані на підвищення біологічної стійкості та продуктивності насаджень шляхом введення до їх складу  високопродуктивних  швидкоростучих порід – інтродуцентів  (модрини, бука,  ялини, дуба червоного та інших), створення плантаційних лісових культур та  шляхом переведення  лісового насінництва на генетико-селекційну основу, що передбачає  створення  нових об'єктів постійної лісонасіннєвої бази, збільшення обсягів заготівлі  насіння з покращеними властивостями з об’єктів постійної  лісонасіннєвої бази, вирощування  садивного матеріалу та створення лісових культур з його використанням, що  дасть можливість, як твердять науковці,  підвищити продуктивність  лісів на 15 - 20  відсотків.

        Для виконання робіт з лісовідновлення  на лісових розсадниках державних лісогосподарських підприємств в середньому щороку буде вирощуватись понад 40 млн.  стандартного садивного матеріалу  сіянців та понад 150 тисяч саджанців.

       Упродовж 2010 – 2015 років забезпечено виконання основних планових завдань із лісокультурної та лісогосподарської діяльності. Зокрема, здійснено роботи із лісовідтворення на землях державного лісового фонду на  площі 34,5 тис.  га  (105,3 відсотка плану), в тому числі проведено посів і посадку лісу на площі 21,9 тис. га (106,1 відсотка плану). З метою покращення породного, якісного складу лісів було заготовлено більше 94  тонн   насіння    з покращеними властивостями (158  відсотків плану), вирощено  більше 60 млн. садивного матеріалу із зазначеного насіння та створено 5344 га лісових культур з  його використанням.

       Враховуючи велике природоохоронне значення лісів Рівненщини, в держлісфонді області відведено 188 об'єктів природно-заповідного фонду площею 120,8 тис. га, до складу яких входять: один національний природний парк, один природний заповідник, 2 регіональні ландшафтні парки,                           74 заказники, 29 пам'яток природи, один парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва, 80 заповідних урочищ.

         Особлива увага приділяється здійсненню охоронних заходів щодо  виникнення   лісових пожеж, самовільних рубок та боротьби з шкідниками лісу.

 

Мета Програми

 

Метою цієї Програми є виконання основних напрямів ведення лісового господарства, спрямованих на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій лісів.

 

Шляхи і способи розв’язання проблеми

 

Розв’язати проблему можливо шляхом:

 

удосконалення системи ведення лісового господарства з використанням позитивного вітчизняного та міжнародного досвіду;

 

запровадження:

принципу сталого розвитку лісового господарства та невиснажливого лісокористування;

          природозберігаючого комплексного використання лісових ресурсів з урахуванням їх ландшафтного і водорегулюючого значення;

          збереження біорізноманіття лісів;

 

забезпечення:

          розвитку лісової інфраструктури (будівництво, ремонт та реконструкція доріг лісогосподарського та протипожежного призначення);

          комплексного та ефективного використання лісосировинних ресурсів;

          екологічного виховання населення, провадження еколого-просвітницької діяльності, інформування громадськості про стан лісового господарства;

          розвитку рекреаційної та туристичної інфраструктури;

розширення регіональної співпраці з метою координації дій щодо боротьби із шкідниками лісу, ліквідації наслідків стихійного лиха і лісових пожеж.

 

Завдання і заходи виконання Програми

 

Завдання і заходи з виконання Програми спрямовані на розв’язання проблем та досягнення мети Програми, наведені у додатку.

 

Фінансове забезпечення виконання Програми

 

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, власних коштів лісокористувачів та інших джерел.

Прогнозні обсяги і фінансування Програми наведено у додатку.

 

Очікувані результати, ефективність Програми

 

Виконання Програми дасть змогу:

поліпшити стан та якісний склад лісів, посилити їх екологічні функції та підвищити продуктивність;

створити умови для досягнення оптимальних показників рівня лісистості;

забезпечити соціальний захист працівників галузі лісового господарства;

забезпечити ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку;

зменшити загрозу деградації земель.

 

 

 

Назад до розділу