• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


19 листопада 2019 року відбудуться засідання постійних комісій:
- о 10-00 год. з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей (голова Бірук Б.І.);
- о 14-00 год. з питань будівництва та розвитку інфраструктури (голова Кучерук М.Г.).
Засідання відбудуться в 301 каб. облради

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 23.03.2017

 

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Десята  сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 17 березня 2017 року                                                                        № 535

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Рівненської обласної державної адміністрації щодо ситуації, яка склалася з формуванням проекту госпітальних округів в області

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Рівненської обласної державної адміністрації щодо ситуації, яка склалася з формуванням проекту госпітальних округів в області (текст звернення додається).

 2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Рівненської обласної державної адміністрації.

  

Голова ради                                                                               М.М. Драганчук

 


Звернення

Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Рівненської обласної державної адміністрації щодо ситуації, яка склалася з формуванням проекту госпітальних округів

в області

 

Ми, депутати Рівненської обласної ради, вкрай стурбовані ситуацією щодо формування проекту госпітальних округів в області та фінансуванням медичних закладів у разі створення центрів госпітальних округів. Вважаємо неприпустимим розпочинати таку важливу для держави реформу, наслідки якої відчують на собі всі українці, без відповідної роз'яснювальної роботи та інформації, а також без чіткого розуміння подальшої долі лікарень. Кожен громадянин має право знати, яке медичне обслуговування його очікує та на якому рівні буде надаватися медична допомога після реформи на різних за своїм статусом територіях.

Ми вважаємо, що медична реформа повинна ґрунтуватися не на інтересах чиновників, а на потребах людей. Формуванню госпітальних округів, внаслідок якого існує значний ризик закриття низки медичних закладів, повинно передувати забезпечення сучасного медичного оснащення лікарень, оновлення автопарків медичних закладів. Чи не найголовніша проблема – дороги, особливо у сільській місцевості. Без розгалуженої мережі якісних доріг будь-яка реформа, в тому числі медична, приречена на поразку. У Рівненській області, як і в цілому по Україні, стан доріг не дозволить дотриматися встановлених нормативів довезення пацієнтів до медичних закладів, запропонованих проектом формування госпітальних округів. А це призведе до погіршення надання медичної допомоги і до людських трагедій.

Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Рівненської обласної ради, звертаємося до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Рівненської обласної державної адміністрації з наступними пропозиціями:

1.  Призупинити дію пунктів 3, 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» до відпрацювання Міністерством охорони здоров'я України повного пакету необхідних нормативно-правових актів по формуванню госпітальних округів та узгодження їх з громадськістю, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади.

2.  Ухвалити закон України про реформування галузі охорони здоров'я, в якому чітко визначити етапи та цілі зазначеного процесу, а також джерела фінансування, виходячи з потреб населення в медичній допомозі. Не допустити зменшення обсягів фінансування з державного бюджету медичної допомоги населенню (медичної субвенції).

3.  Напрацювати відповідну нормативно-правову базу щодо впровадження реформи в галузі охорони здоров'я з реальними термінами її поетапної реалізації.

4.  Затвердити новий Закон України «Про охорону здоров'я в Україні», Закон України «Про медичне страхування в Україні», де передбачити різні форми надання медичних послуг населенню, визначити їх рівень та об'єм надання за державні кошти (сектор гарантованого державного забезпечення, страхування; страхові кампанії з надання медичних послуг і контролю за якістю надання медичних послуг).

5.  Першочергово виділити кошти з державного бюджету на забезпечення сучасного оснащення лікарень, оновлення автопарку медичних закладів, реконструкцію та будівництво доріг.

Впровадженню реформи в галузі охорони здоров'я України має передувати широкомасштабна інформаційна кампанія та громадські обговорення із залученням медичної спільноти, представників громадськості, засобів масової інформації.

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 17 березня 2017 року

№ 535

Назад до розділу