• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


15 листопада 2019 року відбудеться засідання постійної комісії
з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства (Шевченко Г.М.). Початок засідання о 14-00 год в 301 каб. облради

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


V Міжнародна конференція "Системи тепло-, енергопостачання. Енергосервіс. СТЕПЕС. (SHESES'19)"
відбудеться з 13 по 15 листопада 2019 року у м.Вараш


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 24.03.2017

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Десята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 17 червня 2017 року                                                                              № 537

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України Петра Порошенка щодо анулювання ліцензії на банківську діяльність в Україні банківській групі «Альфа банк» та банкам з російським капіталом

 

Враховуючи внутрішньополітичне становище в країні, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями обласної ради та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Президента України Петра Порошенка щодо анулювання ліцензії на банківську діяльність в Україні банків банківській групі «Альфа банк» та банкам з російським капіталом (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Адміністрації Президента України.

 

 

Голова ради                                                                         М.М. Драганчук

 

 


Звернення Рівненської обласної ради

до Президента України Петра Порошенка щодо анулювання ліцензії на банківську діяльність в Україні банківській групі «Альфа банк» та банкам з російським капіталом

 

Шановний Петре Олексійовичу

 

На восьмій сесії Рівненської обласної ради (рішення № 371 від 4 листопада 2016 року) було прийняте звернення до Вас, як до Президента України та Голови РНБО України, щодо недопущення продажу ПАТ «Укрсоцбанк» банківській групі ПАТ «АЛЬФА-БАНК», власники якої, найближчі соратники Путіна – Михайло Фрідман, Герман Хан, Кузьмічьов Олексій Вікторович, Авен Пьотр Олегович, Косюгов Андрій Миколайович та являються платниками податків в Російській Федерації і громадянами Росії – країни агресора.

Нами отримана відповідь (вих. №3022-09/2689-06 від 30.01.2017р., копія якої додається)  від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, в якій вказано про  недопустимість таких дій (продажу ПАТ «Укрсоцбанк»).

Виходячи з відповіді вбачається, що правові основи введення та застосування санкцій в Україні встановлені Законом України «Про санкції» (далі - Закон про санкції).

Відповідно до пункту 2 статті 1 Закону «Про санкції», санкції можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність.

На сьогодні, обмеження впливу банків з російським капіталом та інших фінансових установ на фінансовий ринок України здійснюється, у тому числі, шляхом реалізації наступних положень нормативно-правових актів: частини першої статті 4 Закону «Про санкції», якою, зокрема, передбачені наступні види санкцій:

- блокування активів - тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;

- запобігання виведенню капіталів за межі України;

- зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;

- анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності;

- повна або часткова заборона вчинення правочинів щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції згідно з цим Законом

- заборона здійснення Національним банком реєстрації учасника міжнародної платіжної системи, платіжною організацією якої є резидент іноземної держави;

- заборона збільшення розміру статутного капіталу господарських товариств, підприємств, у яких резидент іноземної держави, іноземна держава, юридична особа, учасником якої є нерезидент або іноземна держава, володіє 10 і більше відсотками статутного капіталу або має вплив на управління юридичною особою чи її діяльність;

Пунктом 9 частини другої статті 16 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», зокрема, передбачена необхідність прийняття органом ліцензування рішення про анулювання ліцензії у разі документального підтвердження встановлення факту контролю (вирішального впливу) за діяльністю ліцензіата осіб інших держав, що здійснюють збройну агресію проти України у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про оборону України", та/або дії яких створюють умови для виникнення воєнного конфлікту, застосування воєнної сили проти України.

Згідно з частиною першою статті 5 Закону «Про санкції», пропозиції щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій виносяться на розгляд Ради національної безпеки та оборони України Верховною Радою України, Президентом з України, Кабінетом Міністрів України, Національним банком України, Службою безпеки України.

«Альфа-банк» має давні тісні зв’язки з Кремлем. Його працівники, в різний час, займали посади заступників керівника президентської адміністрації, обирались депутатами Держдуми Росії. Фрідман входив до складу ради промисловців та підприємців (РСПП), є членом Національної ради з корпоративного управління. Пьотр Авен, в минулому – голова Комітету по зовнішніх зв’язках мерії Санкт-Петербурга, перший заступник голови міністерства іноземних справ, який прикривав аферу Путіна, відому як «продовольча афера», на декілька десятків мільйонів доларів – сума на той час досить значна. Щодо Кузмічьова О.В. відомо, що у 2006 році спеціальна комісія федеральної резервної служби США викрила факт незаконної виплати значних сум президенту Іраку Саддаму Хусейну компаніями під керівництвом Кузмічьова О.В. та «Альфа-еко». Всі вони – платники податків, що зареєстровані в Росії, мають тісні контакти з президентом  Путіним, підтримують його політику та могутність Росії – країни агресора.

Виходячи з вищевикладеного, просимо розглянути питання анулювання ліцензії на банківську діяльність в Україні банківській групі «Альфа-банк» та відповідно ПАТ «Укрсоцбанк», а також всіх банків з російським капіталом, і застосування інших санкцій, передбачених законодавством України. Окрім того, притягнути до відповідальності осіб, винних в наданні дозволу на продаж ПАТ «Укрсоцбанк», що проводять підривну діяльність в українській економіці, нехтуючи Законом України «Про санкції», пунктом 9 частини другої статті 16 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», статті 1 Закону України «Про оборону України», а також перевірити діяльність всіх банків країни агресора, чи їх громадян, діючих на території України на предмет підриву економіки України та застосувати до них дію Закону України «Про санкції», пункту 9 частини другої статті 16 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» відповідно до статті 1 Закону України «Про оборону України».

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 17 березня 2017 року

№ 537

Назад до розділу