• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


15 листопада 2019 року відбудеться засідання постійної комісії
з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства (Шевченко Г.М.). Початок засідання о 14-00 год в 301 каб. облради

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


V Міжнародна конференція "Системи тепло-, енергопостачання. Енергосервіс. СТЕПЕС. (SHESES'19)"
відбудеться з 13 по 15 листопада 2019 року у м.Вараш


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 08.06.2017

 

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Дванадцята  сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 02 червня 2017 року                                                                                      № 632

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України щодо забезпечення реалізації права та призначення всеукраїнського референдуму стосовно можливості купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Президента України щодо забезпечення реалізації прав громадян на ініціювання всеукраїнського референдуму та призначення всеукраїнського референдуму стосовно можливості купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Президента України.

 

 

Голова ради                                                                        М.М. Драганчук

 

 


Звернення
Рівненської обласної ради до
Президента України щодо забезпечення реалізації права та призначення всеукраїнського референдуму стосовно можливості купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення

 

Ми, депутати Рівненської обласної ради, глибоко обурені спробою фактичного скасування референдуму за народною ініціативою стосовно можливості купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення – за ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.04.2017 року №826/5496/17. Цією ухвалою було заборонено Центральній виборчій комісії приймати рішення про реєстрацію ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму, чим на нашу думку, обмежено конституційне право громадян брати участь в управлінні державними справами.

Перед цим, 17 лютого 2017 року, групою народних депутатів було внесено подання до Конституційного суду України щодо визнання неконституційним мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Майже одночасно у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про обіг сільськогосподарських земель (реєстраційний номер №5535), що фактично впроваджує ринок землі із 1 липня 2017 року.

Прихильники вільного продажу земель сільськогосподарського призначення нібито відстоюють ринкові цінності, проте їх виступи не можуть замаскувати їх справжніх намірів – організувати скупку фактично за безцінь українських чорноземів.

Адже, із врахуванням економічного стану, обмеженого доступу до кредитного ринку, фермери та малі і середні сільськогосподарські підприємства, які зараз господарюють на землі та забезпечують робочими місцями селян, не зможуть стати повноцінними учасниками ринку землі. Існує велика загроза, що земля потрапить до рук олігархів, спекулянтів та інших осіб, для яких основним є отримання надприбутків.

У випадку, якщо мораторій на продаж сільськогосподарських земель буде відмінено, українські селяни та фермери опиняться в умовах, коли в них не буде іншого вибору, як продати за безцінь свої земельні паї і ділянки. Це призведе до остаточного знищення малих і середніх сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств, які в усьому світі є основою аграрної частини економіки, до зростання безробіття і посилення міграції, а в підсумку – до загибелі українських сіл і селищ.

Зважаючи на це, ніхто, крім народу України, не має права вирішувати питання скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель земель.

На підставі вищевикладеного, ми, депутати Рівненської обласної ради, звертаємось до Президента України як Гаранта Конституції з настійною вимогою забезпечити реалізацію права Українського народу на ініціювання всеукраїнського референдуму та призначити всеукраїнський референдум стосовно можливості купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 02 червня 2017 року

№ 632

Назад до розділу