• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


19 листопада 2019 року відбудуться засідання постійних комісій:
- о 10-00 год. з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей (голова Бірук Б.І.);
- о 14-00 год. з питань будівництва та розвитку інфраструктури (голова Кучерук М.Г.).
Засідання відбудуться в 301 каб. облради

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 08.09.2017

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА  ОБЛАСНА  РАДА

Сьоме скликання

(Тринадцята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 06 вересня 2017 року                                                                          № 708

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності внесення змін до законодавства України, що стосується ведення лісового господарства

 

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього природного середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи від 02.08.2017 №4, за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1.     Звернутися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності внесення змін до законодавства України, що стосується ведення лісового господарства (текст звернення додається).

2.     Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

 

 

Голова ради                                                                        М.М. Драганчук

 

 


Звернення

Рівненської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності внесення змін до законодавства України, що стосується ведення лісового господарства

 

Рівненська обласна рада та громадськість області стурбовані масовим всиханням соснових насаджень, які, у зв'язку з потужним впливом на них аномально високих температур упродовж вегетаційного періоду і порушенням водного балансу впродовж останніх трьох років втратили біологічну стійкість, перебувають на різних стадіях ослаблення і розладу та стали потенційно більш уразливими до шкідників і хвороб.

Внаслідок сукупної і тим самим підсиленої дії шкідників і хвороб, осередками яких охоплено вже 16 тис. га, гине практично 100% заражених сосен. Попередній прогноз науковців говорить про те, що всихання насаджень на території Рівненської області є часткою патологічних процесів всеукраїнського масштабу і носить глобальний характер.

З рекомендацій виробництву щодо системи заходів профілактики, локалізації і ліквідації наслідків ксилофагово-офіостомових всихань, розроблених Поліським філіалом УкрНДІЛГА, випливає, що найбільш дієвим і по суті безальтернативним методом боротьби з поширенням агресивних асоціацій шкідників і хвороб на даному етапі є проведення суцільних та вибіркових санітарних рубок, спрямованих на оперативне видалення осередків ураження та подальше відновлення зрубів більш стійкими деревостанами.

У той же час ряд правових актів не дає можливості працівникам лісового господарства оперативно впливати на локалізацію цього екологічного лиха, що також завдає значних економічних збитків лісогосподарським підприємствам області та зменшує надходження до місцевих бюджетів.

На підставі викладеного Рівненська обласна рада просить ініціювати внесення змін до наступних нормативних актів:

1. Доповнити частину 5 статті 39 Закону України «Про тваринний світ» після слів «…санітарних рубок лісу» словами «у спеціально відведених відтворюючих ділянках,..».

2. Доповнити частину 10 пункту 5 Санітарних правил в лісах України після слів «…забороняється проведення суцільних санітарних рубок» виразом «окрім діючих осередків шкідників».

3. Внести зміни в частину першу пункту 27 Санітарних правил в лісах України, замінивши вираз «…нижче 0,1» виразом «…нижче 0,5 в пристигаючих, стиглих та перестійних і нижче 0,4 – інших».

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 06 вересня 2017 року

№ 708

Назад до розділу