• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться перше пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

У понеділок, 2 грудня 2019 року в 301 каб. облради відбудуться засідання постійно діючої конкурсної комісії для проведення конкурсів на зайняття посад керівників обласних комунальних закладів охорони здоров'я:29 листопада 2019 року о 10-00 год відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з економічних питань та комунальної власності (В.Бойко)29 листопада 2019 року о 9-00 год відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир)Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної радиАрхів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 19.02.2018

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Шістнадцята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 15 лютого 2018 року                                                                                  846

 

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Президента України, Верховної Ради України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України, Президента України, Верховної Ради України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (текст звернення додається).  

2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Кабінету Міністрів України, Президента України, Верховної Ради України та до народних депутатів України, які обрані від Рівненської області.

 

 

Голова ради                                                                          М.М. Драганчук

 

 

 


Звернення

Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Президента України, Верховної Ради України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ

 

Депутати Рівненської обласної ради звертаються з приводу соціальної напруги, що склалася в області через затримку обіцяного перерахунку пенсій пенсіонерам силових структур та недопущення негативних суспільних наслідків.

Урядом не виконуються норми постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» з 01 січня 2016 року, відтерміновано на рік введення в дію постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та робляться спроби ініціювати внесення змін до діючого Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до яких планується знищити діючий порядок нарахування військових пенсій шляхом заміни простої і прозорої системи обчислення і перерахунку раніше призначених пенсій (залежала від розмірів грошового забезпечення військовослужбовців) та прирівняти порядок нарахування і самі пенсії до розмірів пенсій, призначених на загальних підставах.

В Основному законі України визначено, що права і свободи людини і громадянина не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (ст.22 Конституції України).

Правова позиція Конституційного Суду України з питань обмеження пільг, компенсацій і гарантій військовослужбовців та працівників правоохоронних органів у рішеннях Конституційного Суду України полягає в тому, що комплекс організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення соціального захисту їх та їхніх сімей, зумовлений особливістю професійних обов’язків, пов’язаних з ризиком для життя та здоров'я, жорсткими вимогами до дисципліни, професійної придатності, певним обмеженням конституційних прав і свобод. Здійснення таких заходів не залежить від розміру доходів цих осіб чи наявності фінансування з бюджету, а має безумовний характер.

Люди, які під час виконання своїх функціональних обов’язків  ризикували своїм здоров’ям, а, нерідко, і життям, мали ненормовані систематичні фізичні і психічні навантаження, жили разом із сім’ями в жорстких обмежувальних рамках конституційних прав і свобод відносно простих громадян, особливо гостро відчувають соціальну несправедливість таких дій центральної влади, які викликають обурення.

Ситуація в області серйозно загострилася через масові щоденні звернення пенсіонерів силових структур до обласної влади стосовно пенсій.

З огляду на зазначене просимо Вас:

1. Не допустити внесення неконституційних змін (таких, що звужують  зміст та обсяг існуючих  прав і свобод) в Закон  України від 9 квітня
1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

2. Невідкладно забезпечити перерахунок та виплату пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 з 01 січня 2016 року.

3. Невідкладно ввести в дію постанову Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 та забезпечити перерахунок і виплату пенсій з
01 січня 2018 року пенсіонерам відповідно до вимог Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», діючого станом на січень
2018 року.

Внести в закони України, постанови Кабінету Міністрів України та відомчі накази норму, відповідно до якої 85 відсотків грошового забезпечення осіб, які мають право на пенсійне забезпечення згідно з Законом України №2262-XІІ, складають основні види грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за званням і надбавка за вислугу років).

4. Враховуючи, що багато військовослужбовців силових відомств брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, здійснити ряд рішень щодо фінансового, медичного, іншого соціального забезпечення цієї категорії людей.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 15 лютого 2018 року

№ 846

 

Назад до розділу