• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


18 листопада 2019 року в 301 каб.облради відбудуться засідання постійних комісій

- о 9-00 год. з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир) 
- о 14-00 год. з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (С.Богатирчук-Кривко).

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 23.03.2018

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Сімнадцята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 16 березня 2018 року                                                                       909

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо спрощення механізму надання українського громадянства іноземним громадянам та особам без громадянства, які є бійцями добровольчих формувань, що беруть участь в бойових діях на сході України

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

 

1. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо спрощення механізму надання українського громадянства іноземним громадянам та особам без громадянства, які є бійцями добровольчих формувань, що беруть участь в бойових діях на сході України (текст звернення додається).

 

 2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

 

 

 

Голова ради                                                                        О.Ю. Данильчук

 

 


Звернення

Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо спрощення механізму надання українського громадянства іноземним громадянам та особам без громадянства, які є бійцями добровольчих формувань, що беруть участь в бойових діях на сході України

 

Добровольці, поряд з мобілізованими воїнами, як учасники бойових дій на сході нашої держави, пліч-о-пліч беруть участь в антитерористичній операції з самого її початку, боронять територіальну цілісність і соборність України, захищають цивільних громадян, зберігають мир і спокій на нашій землі.

При цьому в лавах добровольчих військових формувань за територіальну цілісність України воюють іноземні громадяни та особи без громадянства, а саме: грузини, чеченці, білоруси, росіяни та інші.

Відтак сучасні реалії, а саме – війна на сході України, зумовили необхідність розгляду питання щодо визначення правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали та беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України (зокрема, шляхом здійснення волонтерської та іншої не забороненої законом діяльності, що сприяла забезпеченню обороноздатності України), перебуваючи при цьому безпосередньо у зоні проведення антитерористичної операції.

Адже іноземці та особи без громадянства, здійснюючи вказану діяльність, жертвуючи часом, матеріальними ресурсами, здоров’ям, та навіть ризикуючи найвищою людською цінністю – життям, вносять вагомий вклад в захист національних інтересів та суверенітету України, що є великою заслугою перед Українською державою.

Проблема невизначеності правового статусу в Україні стосується насамперед громадян Росії та Білорусії, яких при поверненні додому чекає в’язниця, оскільки закони цих країн розцінюють їхню участь в АТО як військове найманство. Деякі з них опинились у безвихідній ситуації – у них закінчується або вже закінчився термін дії закордонного паспорта, а повернутися на батьківщину для отримання нового вони не можуть.

У зв’язку з цим значна кількість іноземців, які брали та беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України, змушені шукати притулок в Україні через агресивне ставлення країни їхнього громадянського походження (перш за все — Російської Федерації) до діяльності даних осіб, спрямованої на захист територіальної цілісності та недоторканності України.

Іншою проблемою є те, що Державна міграційна служба України вимагає від іноземців, що претендують на українське громадянство, довідку з країни їхнього походження про непритягнення їх до відповідальності за тяжкі й особливо тяжкі злочини, що у випадку з учасниками АТО робить неможливим отримання ними українського громадянства.

Враховуючи викладене, Рівненська обласна рада звертається до вас з проханням вжити відповідних заходів стосовно спрощення законодавчого механізму надання українського громадянства – іноземним громадянам та особам без громадянства, які є бійцями добровольчих формувань, що брали або беруть участь в бойових діях на сході України.

Сподіваємося на розуміння і підтримку.

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 16 березня 2018 року

№ 909

Назад до розділу