• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


18 листопада 2019 року в 301 каб.облради відбудуться засідання постійних комісій обласної ради

- о 9-00 год. з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир) 
- об 11-00 год. з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією (І.Фізик) 
- о 14-00 год. з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (С.Богатирчук-Кривко).

15 листопада 2019 року відбудеться засідання постійної комісії
з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства (Шевченко Г.М.). Початок засідання о 14-00 год в 301 каб. облради

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 22.05.2018

 

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Вісімнадцята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

від 18 травня 2018 року                                                                                    990

 

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо здійснення габаритно-вагового контролю

 

 

З метою збереження автомобільних доріг загального користування, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з президією обласної ради, обласна рада

 

в и р і ш и л а :

 

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України щодо здійснення габаритно-вагового контролю (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Кабінету Міністрів України.

3. Рівненській облдержадміністрації розглянути питання про надання земельних ділянок (у тому числі як інвестиційні проекти) під будівництво майданчиків для здійснення габаритно-вагового контролю з можливістю розташування на них придорожньої інфраструктури.

 

 

 

Голова ради                                                                        О.Ю. Данильчук

 

 


Звернення

Рівненської обласної ради

до Кабінету Міністрів України щодо здійснення

габаритно-вагового контролю

 

Ми, депутати Рівненської обласної ради, глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася внаслідок руйнування автомобільних доріг області великоваговими транспортними засобами.

Однією з причин виникнення значних деформацій і руйнувань покриття проїзної частини автомобільних доріг є перевищення габаритно-вагових параметрів транспортних засобів понад установлені законодавством норми. Ця ситуація є особливо загрозливою і тому, що довгий час в Україні фактично був відсутній системний габаритно-ваговий контроль.

За оцінками експертів, щорічні збитки, які завдаються дорожньому господарству внаслідок руйнування доріг, спричинених рухом великовагових транспортних засобів, складають більше 2 млрд. гривень. При цьому за дослідженнями Світового банку щорічні втрати ВВП нашої країни внаслідок незадовільного стану автомобільних доріг складають 3-4% ВВП.

На сьогодні на дорогах області функціонують два пункти габаритно-вагового контролю, які перебувають на балансі Служби автомобільних доріг у Рівненській області, один з яких – стаціонарний пункт габаритно-вагового контролю на ділянці км 434 автодороги М-06 Київ-Чоп, та три пункти габаритно-вагового контролю, які перебувають на балансі Управління Укртрансбезпеки у Рівненській області.

З початку поточного року та упродовж 2017 року працівниками Управління Укртрансбезпеки у Рівненській області перевірено більше
11 тисяч транспортних засобів, виявлено 251 порушення Правил проїзду, нараховано більше 40 тисяч євро плати за проїзд, сплачено за проїзд майже 640 тис. гривень.

Проте використання пересувних пунктів габаритно-вагового контролю ускладнено тим, що на даний час відсутня достатня кількість майданчиків для здійснення такого контролю, які повною мірою відповідають вимогам чинних нормативних документів. Облаштування зазначених майданчиків вимагає тривалого часу та значних фінансових ресурсів.

Питання здійснення габаритно-вагового контролю за рухом великовантажних транспортних засобів особливо актуально постає з настанням літнього сезону, підвищенням температури повітря, а також перевезенням сільськогосподарської продукції. Також для нашої області актуальним є питання перевищення габаритно-вагових параметрів під час перевезення будівельних матеріалів у зв’язку із функціонуванням значної кількості кар’єрів.

Посилення габаритно-вагового контролю на автошляхах сприятиме збереженню мережі автомобільних доріг, а відтак і безпечному руху транспорту, наповненню державного бюджету за рахунок надходження плати за проїзд автодорогами загального користування транспортними засобами, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативи.

Вважаємо, що для збереження автомобільних доріг слід посилити відповідальність перевізників вантажів, а також запровадити таку ж відповідальність і для вантажовідправників. Крім того, слід внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення норми щодо посилення відповідальності за продовження руху автомобілем після зважування при наявності відповідних порушень та за рух транспорту при перевищенні температурних показників у літній період.

Актуальним є також питання наявності достатньої кількості майданчиків з метою забезпечення ефективного перекриття усіх важливих напрямків руху транспортних засобів.

З огляду на викладене та враховуючи, що пересувні пункти габаритно-вагового контролю влаштовуються на автомобільних дорогах у спеціально обладнаних для проведення такого контролю місцях, вимоги до яких визначені нормативними документами, звертаємося до Кабінету Міністрів України з проханням погодити можливість роботи пересувних пунктів габаритно-вагового контролю, як виняток, на період, необхідний для влаштування достатньої кількості майданчиків для здійснення габаритно-вагового контролю, на ділянках доріг державного значення, де це не створюватиме загрози для учасників дорожнього руху (на
перехідно-швидкісних смугах розгону та гальмування, існуючих
майданчиках для стоянки за межами основної проїзної частини, тощо).

Також пропонуємо розглянути питання збільшення видатків на будівництво та облаштування майданчиків для здійснення габаритно-вагового контролю пересувними пунктами.

 

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 18 травня 2018 року

№ 990

 

Назад до розділу