• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


18 листопада 2019 року в 301 каб.облради відбудуться засідання постійних комісій

- о 9-00 год. з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир) 
- о 14-00 год. з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (С.Богатирчук-Кривко).

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 22.05.2018

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Сьоме   скликання

(Вісімнадцята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 18 травня 2018 року                                                                           992

                                                                                          

Про звернення Рівненської обласної ради до Рівненської обласної державної адміністрації, управління Державної служби України з безпеки на транспорті в Рівненській області та автомобільних перевізників, які здійснюють пасажирські перевезення на обласних автобусних маршрутах загального користування щодо забезпечення виконання вимог чинного законодавства України в частині реалізації пільг учасників АТО

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

вирішила:

1. Звернутися до Рівненської обласної державної адміністрації, управління Державної служби України з безпеки на транспорті в Рівненській області та автомобільних перевізників, які здійснюють пасажирські перевезення на обласних автобусних маршрутах загального користування щодо забезпечення виконання вимог чинного законодавства України в частині реалізації пільг учасників АТО (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Рівненської обласної державної адміністрації, управління Державної служби України з безпеки на транспорті в Рівненській області та автомобільних перевізників, які здійснюють пасажирські перевезення на обласних автобусних маршрутах загального користування.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей.

 

 

Голова ради                                                                                              О.Ю. Данильчук

Звернення

Рівненської обласної ради до Рівненської обласної державної адміністрації,

управління Державної служби України з безпеки на транспорті в Рівненській області та автомобільних перевізників, які здійснюють пасажирські перевезення на обласних автобусних маршрутах загального користування щодо забезпечення виконання вимог чинного законодавства України в частині реалізації пільг учасників АТО

 

 

Не перший рік в Україні тривають бойові дії. Кращі сини та доньки країни захищають цілісність нашої держави, проявляючи патріотизм, героїзм та безмежну відданість українському народу.

Проте, чомусь склалася така ситуація, що наші герої, учасники бойових дій в зоні АТО не мають ні від держави, ні від суспільства належного соціального захисту. По всій області хвиля ганебних випадків порушення прав пільгових категорій громадян під час їх проїзду у громадському транспорті, зокрема, учасників бойових дій (учасників АТО). З цього приводу є багато гучних заяв приватних перевізників, емоційних аргументів і контраргументів, які абсолютно не вирішують проблему – права пільговиків продовжують порушуватися, викликаючи зневіру у соціальний захист пільгових категорій громадян.

Згідно з нормою пункту 7 частини 1 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам бойових дій надається пільга – «безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту…», зазначена норма Закону не містить жодних обмежень для практичного застосування такої пільги, зокрема, щодо конкретного часу для реалізації цієї пільги, чи кількості пільговиків на один транспортний засіб, чи наявності дозволу органу місцевого самоврядування або власника підприємства, що проводить перевезення в громадському транспорті.

Однак, фактично такі обмеження нерідко встановлюються насамперед самими приватними перевізниками та водіями громадського транспорту (наприклад, водіями маршрутних таксі), які під різними надуманими приводами категорично відмовляються здійснювати пільгове перевезення пасажирів по посвідченню учасника бойових дій.

Так, стаття 12 Закону України «Про транспорт» зобов’язує транспортні підприємства забезпечувати права на пільги громадян щодо користування транспортом.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про автомобільний транспорт» пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до п. 10 статті 145 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою КМУ від 18.02.1997 №176, в редакції постанови 26.09.2007 №1184, перевізник зобов'язаний здійснювати перевезення пасажирів з квитками і пасажирів, яким, згідно із законодавством, надано пільги щодо плати за проїзд. Отже, відмова у пільговому перевезенні є незаконною, тому що закон не містить норми про обмеження кількості місць для перевезення пільгових категорій пасажирів.

Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом. Зокрема, відповідно до статті 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від 8 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ми, депутати Рівненської обласної ради, звертаємось з вимогою щодо належного виконання зобов’язань транспортними підприємствами із забезпечення прав на пільги громадян при користуванні транспортом, невідкладного реагування уповноваженими органами державної влади на порушення законодавства, що регулює права на пільги громадян при користуванні транспортом, з метою усунення таких порушень та притягнення винних осіб до відповідальності, встановленої законодавством України.

Адже, це не просто порушення Закону України «Про транспорт», Закону України «Про автомобільний транспорт», Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а й справжня загроза обороноздатності країни. Як почуватимуться хлопці на фронті, знаючи, що навіть елементарні пільги для них не виконуються?!

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 18 травня 2018 року

№ 992

 

 

 

 

 

 

 

Назад до розділу