• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


18 листопада 2019 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради

- о 9-00 год. з питань бюджету, фінансів та податків (голова Ю.Благодир) 
- об 11-00 год. з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією (голова І.Фізик) 
- о 14-00 год. з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (голова С.Богатирчук-Кривко).

Засідання відбудуться в 301 каб. облради

15 листопада 2019 року відбудеться засідання постійної комісії
з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства (Шевченко Г.М.). Початок засідання о 14-00 год в 301 каб. облради

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 13.12.2018

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме  скликання

(Двадцять третя сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 07 грудня 2018 року                                                                       1146

 

Про Програму розвитку архівної справи в Рівненській області на 2019-2023 роки

 

         З метою створення належних умов для зберігання, збільшення та використання інформації документів Національного архівного фонду, відповідно до Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування  в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада 

в и р і ш и л а :

1. Затвердити схвалену розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 26 листопада 2018 року № 848 Програму розвитку архівної справи в Рівненській області на 2019-2023 роки (далі – Програма), що додається.

 

2. Обласній державній адміністрації:

- забезпечити організацію та виконання заходів Програми;

- передбачати кошти з обласного бюджету на реалізацію заходів Програми в межах наявних фінансових ресурсів;

– щорічно до 07 лютого інформувати обласну раду про хід виконання Програми.

 

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків, з питань гуманітарної політики.

 

 

 

Голова ради                                                                      О. Ю. Данильчук

 

 

С х в а л е н о

Розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації

від 26 листопада 2018 року

№ 848

Затверджено

Рішення   обласної  ради

від 07 грудня 2018 року

№ 1146

 

 

 

ПРОГРАМА

розвитку архівної справи в Рівненській області

 на 2019-2023 роки

 

Загальна частина

 

          Архівна справа є важливою складовою інформаційної та культурної сфери життєдіяльності суспільства, що охоплює наукові, організаційні, правові, технологічні, економічні та інші питання, пов’язані з нагромадженням, обліком, зберіганням юридичними та фізичними особами архівних документів та використанням відомостей, що в них містяться.

         Одним із головних завдань державних архівних установ області є забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду, які є складовою частиною вітчизняної і світової культурної спадщини та інформаційних ресурсів.

         Державний архів Рівненської області здійснює управління архівною справою і діловодством в області, є документальною базою з історії краю.

          У 11  архівосховищах установи зберігається  1  млн. 114  тис. 604 документи.

Разом з тим, матеріально-технічна база державного архіву області не відповідає сучасним стандартам і потребам, внаслідок чого реальною стала загроза втрати частини Національного архівного фонду. Умови зберігання архівних документів не відповідають чинним нормам і потребують додаткового фінансування.

          Приміщення держархіву області потребують проведення реконструкції та ремонту. У сховищах державного архіву області не вистачає засобів пожежогасіння і протипожежної сигналізації. Відсутність систем кондиціювання не дає можливості забезпечити у сховищах оптимальний температурно - вологісний режим, дотримання нормативних фізико-хімічних показників збереженості документів.

Не проводиться робота з оцифровування документів, створення фонду користування документами, зокрема переведення інформації на інші носії з метою її збереження  у разі втрати  або пошкодження оригіналів, та з відновлення згасаючих текстів, а також якісна реставрація документів.

         Не впроваджуються в архівну справу новітні інформаційно-комунікаційні технології. Внаслідок цього величезний інформаційний потенціал Національного архівного фонду мінімально використовується для задоволення зростаючого попиту громадян, держави і суспільства на інформацію.

         Потребує державної підтримки проведення наукових досліджень у галузі краєзнавства, архівознавства, документознавства та інформатизації.

         Через нестачу матеріально-технічних, фінансових і трудових ресурсів державний архів області не в змозі створити працівникам і користувачам необхідні умови для роботи з документами.

         Розв’язання перелічених та інших проблем передбачається Програмою розвитку архівної справи  в Рівненській області на 2019 – 2023 роки ( далі – Програма).

 

Мета Програми

 

         Метою Програми є створення належних умов для зберігання, збільшення та використання інформації документів Національного архівного фонду, забезпечення надійної охорони приміщень Державного архіву Рівненської області, забезпечення подальшого розвитку архівної справи в Рівненській області, задоволення соціальних потреб громадян.

 

Основними завданнями Програми  є:

 

          зміцнення матеріально-технічної бази державного архіву області з метою створення умов гарантованого зберігання документів Національного архівного фонду;

         підвищення рівня пожежної безпеки приміщень держархіву області та оснащення їх сучасними системами автоматичного пожежогасіння, пожежно – охоронною сигналізацією;

         забезпечення відповідного температурно - вологісного режиму зберігання документів, оснащення архівосховищ сучасною системою кондиціювання повітря;

           забезпечення надійної охорони приміщень держархіву області;

         створення умов для більш ефективного впровадження в держархіві області сучасних інформаційних технологій;

          підвищення рівня економічних і соціальних гарантій для професійної самореалізації працівників державного архіву області.

 

          Програма дасть змогу сконцентрувати зусилля місцевих органів виконавчої влади, громадськості на виконанні визначених завдань та забезпечити ефективне проведення державної політики у сфері архівної справи і реалізацію середньострокової стратегії її розвитку на 2019-2023 роки.

 

 

 

 

Фінансове забезпечення

 

           Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюється в межах коштів, передбачених місцевим органам виконавчої влади, відповідальним за виконання Програми, у державному і місцевому бюджеті, а також за рахунок інших джерел.

           Орієнтовний обсяг фінансування завдань Програми становить                      11 440,0 тис. гривень, у тому числі з державного  бюджету -  930,0 тис. гривень, місцевого бюджету – 10 510,0 тис. гривень., в т.ч.: кошти бюджету розвитку – 6900,0 тис. гривень, субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів – 3610,0 тис. гривень.

 

Очікувані результати

 

           Виконання Програми дасть змогу:

 

            створити умови для гарантованого зберігання документів Національного архівного фонду;

            забезпечити  повноцінний захист усіх цінних документів, що зберігаються в державному архіві області і є надбанням української нації;

            зміцнити матеріально-технічну базу державного архіву області  та поліпшити умови роботи працівників;

           забезпечити надійну охорону приміщень держархіву області;

           створити засади для вдосконалення фінансово-економічного забезпечення державного архіву області;

            створити умови для запровадження в держархіві області сучасних інформаційних технологій;

            задовольняти у необхідних обсягах потребу громадян в інформації.

          

 

 

 

 

 

 

 

Назад до розділу