• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


18 листопада 2019 року в 301 каб.облради відбудуться засідання постійних комісій

- о 9-00 год. з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир) 
- о 14-00 год. з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (С.Богатирчук-Кривко).

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 22.03.2019

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА  ОБЛАСНА  РАДА

Сьоме скликання

(Двадцять п'ята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 15 березня 2019 року                                                                  1284

 

Про Програму розвитку інвестиційної діяльності в Рівненській області
на 2019-2020 роки

 

Враховуючи подання облдержадміністрації, керуючись пунктом 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а:

1.  Звіт про виконання Програми розвитку інвестиційної діяльності в Рівненській області на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням обласної ради
від 11 березня 2016 року № 111, зі змінами від 17 березня 2017 року № 495 та від 06 вересня 2017 року № 657, взяти до відома (додається).

2.  Затвердити схвалену розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 23 листопада 2018 року № 845 Програму розвитку інвестиційної діяльності в Рівненській області на 2019-2020 роки (далі – Програма), що додається.

3.  Обласній державній адміністрації:

-  при формуванні обласного бюджету на відповідні роки передбачати кошти на реалізацію Програми в межах наявних фінансових ресурсів;

-  спільно з місцевими органами виконавчої влади, територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, причетними організаціями, установами, суб’єктами господарювання забезпечити організацію та виконання Програми;

-  про хід виконання Програми щорічно інформувати обласну раду за підсумками року до 01 березня.

4.  Рішення обласної ради від 11 березня 2016 року № 111 «Про Програму розвитку інвестиційної діяльності в Рівненській області на 2016-2018 роки» зі змінами від 17 березня 2017 року № 495 та від 06 вересня 2017 року № 657 зняти з контролю.

5.  Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків, з економічних питань та комунальної власності.

 

Голова ради                                                                        О.Ю. Данильчук

Заходи Програми

 

Звіт

про виконання Програми розвитку інвестиційної діяльності в Рівненській області на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням обласної ради
від 11.03.2016 року № 111

 

В області реалізуються заходи, спрямовані на створення сприятливих умов для активізації інвестиційної діяльності, модернізацію господарського комплексу регіону, забезпечення комплексного використання та збереження природних сировинних ресурсів, підвищення ефективності використання транзитного і туристично-рекреаційного потенціалу регіону, вирішення проблем зайнятості населення.

Станом на 01 липня 2018 року загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області, склав 135 млн. дол. США, що на
0,6 відс. або на 0,8 млн. дол. США більше порівняно з 01 січням 2018 року
(по Україні – спад на 0,1 відс.).

До основних країн-інвесторів входять: Італія – 30,6 млн. дол. США, Німеччина – 23,6 млн. дол. США, Кіпр – 22,1 млн. дол. США, Віргінські острови (Британія) – 9,1 млн. дол. США. Значними є обсяги інвестицій з Великобританії, Нідерландів, Польщі, Швейцарії та ряду інших країн Європейського Союзу.

Найбільш інвестиційно привабливими для нерезидентів є підприємства промисловості, в які вкладено 63,0 млн. дол. США іноземних інвестицій, з них 49,8 млн. дол. США – у переробну промисловість. Значні обсяги інвестицій внесено інвесторами у галузь будівництва – 31,9 млн. дол. США, транспорту – 27,1 млн. дол. США, оптової та роздрібної торгівлі – 6,5 млн. дол. США.

На підприємствах області продовжується робота з оновлення виробничих потужностей, запровадження інновацій та прогресивних технологій, освоєння нових видів конкурентоспроможної продукції та створення сучасних робочих місць.

Введено в дію підприємство ТОВ «Українські лісопильні» (Швеція). Обсяг інвестицій становить 25 млн. євро. На підприємстві створено 150 нових робочих місць, а також розпочато реалізацію проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів в обсязі 300 тис. куб. м у рік».

Планується будівництво нового лісопильного підприємства у Сарненському районі (друга черга проекту). Реалізація українсько-шведського інвестиційного проекту передбачає створення близько 100 нових робочих місць.

На ТзОВ «Морган Феніче» (Люксембург) експортоорієнтованому підприємстві з виробництва м’яких меблів впроваджується проект із розширення меблевої фабрики, зокрема введено в експлуатацію новозбудоване приміщення заготівельно-складального цеху площею 19 тис. кв. метрів. Вартість будівництва - 94 млн. грн. Передбачається створення близько 900 нових робочих місць.

На ТзОВ «ОДЕК» Україна (Нідерланди) реалізовано інвестиційний проект з розширення виробництва фанери з використанням вільних приміщень цеху ДВП вартістю 7 млн. євро. Реалізація даного проекту дозволить вийти на потужність 105 тис. куб. м.  фанери у рік.

Підприємством ПрАТ «Консюмерс-Скло-Зоря» (Франція) проведено капітальний ремонт печі № 2 та виробничих ліній другого цеху загальною вартістю 12 млн. Євро. Нове обладнання дає можливість виробляти продукцію, яка відповідає вимогам експортного клієнта.

На ТОВ «Свиспан Лімітед» (Швейцарія) реалізується інвестиційний проект «Модернізація підприємства ТОВ «Свиспан Лімітед», обсягом інвестицій 25 млн. євро. Впроваджено  перший етап проекту з модернізації виробництва шляхом заміни частини морально застарілих сушарок та лінії пресування на нове екологічно-ефективне обладнання. Термін реалізації проекту – 2017 - 2020 роки.

З метою вдосконалення роботи з питань інвестиційної привабливості господарського комплексу області, поліпшення координації дій органів виконавчої влади щодо інвестиційного розвитку Рівненщини та налагодження ефективної співпраці місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у створенні сприятливих умов для діяльності інвесторів, які реалізують інвестиційні, інноваційні та інфраструктурні проекти на території області, а також вирішення проблем, що виникають під час їх реалізації, створена та діє консультативно-дорадчий орган облдержадміністрації – робочу групу з питань залучення інвестицій в економіку Рівненської області.

Впродовж січня – жовтня поточного року проведено 4 засідання робочої групи,  на яких було розглянуто інвестиційні проекти (пропозиції) регіонального розвитку, які відповідають пріоритетам Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року та середньостроковим планам із реалізації зазначеної Стратегії, в тому числі ті, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, коштів обласного та місцевих бюджетів області,  коштів міжнародної технічної допомоги, та надано відповідні схвальні висновки.

Обласною та відповідними районними (міськими) робочими групами оновлено базу даних по земельних ділянках та інвестиційних проектах, що розміщена на цифровій карті інвестиційної привабливості Рівненської області «Google Maps»,  яка створена за  реалізації спільного проекту Рівненської облдержадміністрації, Рівненської обласної ради та Google Україна «Цифрове перетворення Рівненщини», та розміщена на сайті Рівненської агенції із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів “InvestInRivnehttps://investinrivne.org.

В Рівненській області діє спеціалізована агенція із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів «ІнвестІнРівне», яка працює за принципом «єдиного вікна» для інвесторів, що полегшує процес їх входження до бізнесового середовища області, а також є «точкою контактів» для налагодження зв’язків інвесторів з органами влади, підприємствами, установами та організаціями Рівненщини. Агенція  забезпечує супровід інвесторів на всіх етапах підготовки та реалізації їх проектів, тісно співпрацює з міжнародними, загальнонаціональними та регіональними партнерами для надання інвесторам ключової інформації, необхідної для прийняття рішень.

З метою ефективної реалізації державної регіональної політики, соціально-економічного розвитку, залучення інвестиційних та кредитних ресурсів, міжнародної технічної допомоги для регіонального розвитку, створення умов для інституційного та інфраструктурного розвитку регіону в області створена Агенція регіонального розвитку Рівненської області. Агенція є майданчиком для активної взаємодії влади, бізнесу і громадськості у питаннях реалізації проектів регіонального та місцевого розвитку.

З метою створення сприятливого інформаційного середовища за межами держави, формування позитивного іміджу області, представлення та підтримки власних проектів, у тому числі інвестиційних, представники області беруть участь у різнопланових міжнародних виставково-ярмаркових заходах, проводяться  тематичні зустрічі і семінари за участю іноземних представників та міжнародних експертів.

 

 

Директор департаменту

економічного розвитку і торгівлі

облдержадміністрації                                                                                                         К.Мокляк

 

 


Назад до розділу