• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 21.06.2019

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА  ОБЛАСНА  РАДА

Сьоме скликання

(Двадцять шоста сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 19 червня 2019 року                                                                                            1388

 

Про перейменування та зміну типу комунального закладу "Вербська  санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів" Рівненської обласної ради

 

Враховуючи подання Рівненської обласної державної адміністрації, відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту", постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2018 №1026 "Про затвердження Положення про санаторну школу", рішення Рівненської обласної ради від 04.03.2014 №1142 "Про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області", зі змінами від 17.06.2016 №212 та від 16.03.2018 №882, керуючись статтею 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а:

1. Перейменувати та змінити тип комунального закладу "Вербська санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів" Рівненської обласної ради на комунальний заклад "Вербська санаторна школа І-ІІІ ступенів" Рівненської обласної ради.

 

2. Затвердити Статут комунального закладу "Вербська санаторна школа           І-ІІІ ступенів" Рівненської обласної ради у новій редакції, що додається.

 

3. Директору комунального закладу "Вербська санаторна школа
І-ІІІ ступенів
" Рівненської обласної ради:

подати Cтатут закладу, викладений у новій редакції, на державну реєстрацію в порядку, встановленому чинним законодавством;

здійснити дії, передбачені законодавством, необхідні для забезпечення діяльності комунального закладу, та проінформувати обласну раду.

           

 

 

Голова ради                                                                                               О.Ю. Данильчук

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 

Рішення Рівненської обласної ради

 

від 19 червня 2019 року

 

1388

 

Голова Рівненської обласної ради

 

 

__________________О.Ю. Данильчук

 

 

 

 

 

 

 

С  Т  А  Т  У  Т

 

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

"ВЕРБСЬКА САНАТОРНА ШКОЛА

І-ІІІ СТУПЕНІВ"

 РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

 

(нова редакція)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

с. Верба – 2019

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Цей Статут визначає правові та економічні основи організації та діяльності КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ВЕРБСЬКА САНАТОРНА ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ (далі – Санаторна школа).

Санаторна школа є об’єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

Санаторна школа є правонаступником усіх прав та обов'язків Вербської середньої школи-інтернату для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створеної у 1959 році, реорганізованої у комунальний заклад «Вербська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради згідно з наказом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 19 березня 2007 року № 110, та реорганізованої у комунальний заклад «Вербська санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради згідно з рішенням Рівненської обласної ради від 05.04.2013 № 892.

1.2. Власником Санаторної школи є територіальні громади сіл, селищ, міст Рівненської області в особі Рівненської обласної ради (далі – Власник).

          1.3. Санаторна школа в своїй діяльності керується Конституцією України, Конвенцією ООН «Про права дитини», Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Основи законодавства України про охорону здоров’я», Сімейним кодексом України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Положенням про санаторну школу, іншими законодавчими актами, актами Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями Рівненської обласної ради, розпорядженнями голови Рівненської обласної ради та голови Рівненської обласної державної адміністрації, цим Статутом і погодженими планами роботи.

1.4. Санаторна школа є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах казначейства, печатку зі своєю назвою, а також бланки організаційно-розпорядчої документації і штампи, необхідні для організації своєї роботи, кутовий штамп, інші необхідні реквізити. Санаторна школа набуває права юридичної особи з моменту його державної реєстрації в установленому законом порядку.

1.5. Контроль за забезпеченням збереження та ефективністю використання майна Санаторної школи здійснює Власник.

1.6. За своїм правовим статусом Санаторна школа є комунальним закладом, бюджетною установою та фінансується з обласного бюджету.

1.7. Санаторна школа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями відповідно до чинного законодавства України.

1.8. Санаторна школа не відповідає за зобов'язаннями Власника, а Власник не відповідає за зобов'язаннями Санаторної школи.

1.9. Держава, її органи не несуть відповідальності за зобов'язаннями Санаторної школи. Санаторна школа не відповідає за зобов'язаннями держави, її органів, а також інших підприємств, установ, організацій.

1.10. У межах своєї Статутної діяльності та положень даного Статуту Санаторна школа має право укладати від свого імені угоди, виступати позивачем та відповідачем у судах.

1.11. Найменування Санаторної школи:

повне: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ВЕРБСЬКА САНАТОРНА ШКОЛА  І-ІІІ СТУПЕНІВ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ;

скорочене: ВЕРБСЬКА САНАТОРНА ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ.

1.12. Юридична адреса Санаторної школи: вул. Шкільна, 2, с.Верба, Дубенський район, Рівненська область, 35670.

 

 

2. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ

САНАТОРНОЇ ШКОЛИ

 

2.1. Санаторна школа створена з метою забезпечення реалізації права дітей, які потребують тривалого лікування, на здобуття загальної середньої освіти та відновлення і зміцнення їх здоров’я, а також надання їм медичної допомоги.

2.2. Головним завданням Санаторної школи є забезпечення здобуття дітьми, які потребують тривалого лікування, повної загальної середньої освіти, відновлення і зміцнення здоров'я учнів (вихованців) Санаторної школи, надання їм медичної допомоги.

2.3. Санаторна школа провадить освітню діяльність на певному рівні загальної середньої освіти  та господарську діяльність з медичної практики на підставі відповідної ліцензії. Санаторна школа може здійснювати освітню діяльність одночасно на різних рівнях освіти.

2.4. Предметом діяльності Санаторної школи є:

повна загальна середня освіта (профільна середня освіта);

базова середня освіта;

початкова освіта;

господарська діяльність з медичної практики.

2.5. Санаторна школа має у своєму складі структурні підрозділи, у тому числі інтернат з частковим або повним утриманням учнів (вихованців).

2.6. Санаторна школа:

реалізує положення Конституції УкраїниЗаконів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у галузі освіти;

задовольняє потреби учнів (вихованців), які потребують тривалого лікування, в здобутті певного рівня загальної середньої освіти;

забезпечує єдність навчання і виховання;

формує освітню (освітні) програму (програми) Санаторної школи;

створює науково-методичну і матеріально-технічну бази для організації та здійснення освітнього процесу;

забезпечує відповідність рівня загальної середньої та дошкільної освіти Державним стандартам загальної середньої освіти та дошкільної освіти;

охороняє життя і здоров'я учнів (вихованців), педагогічних та інших працівників Санаторної школи;

формує в учнів (вихованців) засади здорового способу життя, гігієнічні навички;

забезпечує добір і розстановку кадрів;

планує власну діяльність та формує стратегію розвитку Санаторної школи;

утворює, реорганізує та ліквідує структурні підрозділи;

додержується фінансової дисципліни, зберігає матеріально-технічну базу;

видає документи про освіту встановленого зразка;

залишає у своєму розпорядженні і використовує власні надходження у порядку, визначеному законодавством України;

здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Статуту.

2.7. Мовою освітнього процесу в Санаторній школі є державна мова.

2.8. Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які не мають опікуна (піклувальника), перебувають в Санаторній школі на повному державному утриманні відповідно до встановлених норм.

2.9. Здобуття загальної середньої освіти та отримання медичної допомоги в Санаторній школі для учнів (вихованців) здійснюється безоплатно за рахунок коштів обласного бюджету, інших джерел, не заборонених законодавством.

2.10. Утримання учнів (вихованців) в інтернаті Санаторної школи здійснюється за рахунок Власника та інших джерел, не заборонених законодавством.

2.11. Санаторна школа може здійснювати за дорученням Власника інші функції для виконання його Статутної діяльності.

2.12. Санаторна школа може надавати платні освітні та інші послуги в порядку і межах, встановлених чинним законодавством України.

2.13. Санаторна школа має право в межах погоджених планів роботи та кошторисів направляти спеціалістів за кордон та використовувати іноземних спеціалістів у своїй роботі згідно з чинним законодавством України.

2.14. Для забезпечення виконання покладених на Санаторну школу завдань, зобов’язань Санаторна школа має право звертатися до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади області усіх рівнів за відповідною інформацією.

 

3. ПРОФІЛЬ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ САНАТОРНОЇ ШКОЛИ

 

3.1. Профіль Санаторної школи – санаторна школа для дітей з хронічними неспецифічними захворюваннями органів травлення.

3.2. Зарахування учнів (вихованців) до Санаторної школи, відрахування та переведення до іншого закладу освіти здійснюються у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України.

3.3. Режим роботи Санаторної школи визначається відповідно до законодавства з урахуванням необхідності забезпечення системності освітнього процесу і медичної допомоги та відповідно до профілю Санаторної школи.

Режим роботи Санаторної школи схвалюється педагогічною радою і затверджується директором та повинен забезпечувати оптимальний розподіл інтелектуального та фізичного навантаження, навчальних занять і відпочинку, заходів з фізичного виховання та загартування, раціонального харчування, профілактики травматизму, дотримання протиепідемічних заходів, вимог техніки безпеки.

3.4. Структура навчального року, тривалість навчального тижня, інші форми організації освітнього процесу в межах часу, передбаченого освітньою програмою, схвалюються педагогічною радою Санаторної школи та затверджуються директором.

3.5. Розклад уроків (занять) складається відповідно до навчального плану з дотриманням педагогічних вимог та вимог санітарного законодавства з урахуванням профілю Санаторної школи та затверджується директором.

3.6. Для забезпечення надання учням (вихованцям) необхідної медичної допомоги відповідно до профілю Санаторна школа має у своєму штаті медичних працівників.

Медичне обслуговування учнів (вихованців) Санаторної школи здійснюється медичними працівниками Санаторної школи та/або медичними працівниками відповідних закладів охорони здоров’я, на території обслуговування яких розташована Санаторна школа.

3.7. Граничний строк проживання учня (вихованця), крім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в інтернаті Санаторної школи визначається актами законодавства.

За рішенням органу опіки та піклування та за погодженням з органом управління освітою, на підставі довідки лікарсько-консультативної комісії дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, може здобувати загальну середню освіту і отримувати інші послуги без обмеження строку проживання в інтернаті Санаторної школи, якщо інше не передбачено законодавством.

3.8. Учні (вихованці) можуть проживати в інтернаті Санаторної школи (крім вихідних, святкових днів і канікул) у разі, коли перебування в дорозі в один бік на міських, приміських і міжміських маршрутах загального користування перевищує одну годину або відсутнє пряме транспортне сполучення, або за протоколом лікування та/або реабілітації передбачено обмеження руху та/або фізичного навантаження.

За заявою батьків учня (вихованця) або інших законних його представників та за погодженням із службою у справах дітей за місцем проживання дитини учень може бути влаштований в інтернат Санаторної школи на вихідні та святкові дні, крім канікул.

Рішення про створення чергових груп оформляється наказом директора відповідно до цього Статуту.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, можуть проживати в інтернаті Санаторної школи також у вихідні, святкові дні та під час канікул.

Влаштування дітей до інтернату Санаторної школи оформляється наказом директора. Вихованці дошкільних груп не влаштовуються в інтернат Санаторної школи.

3.9. Гранична наповнюваність класів (груп) у Санаторній школі здійснюється відповідно до актів законодавства.

 

4. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ТА НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

 

4.1. Освітній процес і медична допомога в Санаторній школі здійснюються відповідно до освітньої програми, складеної на основі типових освітніх програм, схваленої педагогічною радою Санаторної школи та затвердженої його директором. Санаторна школа може використовувати типову або інші освітні програми, які розроблені Санаторною школою чи іншим суб’єктом освітньої діяльності та затверджені відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту».

4.2.  Організація освітнього процесу та надання медичної допомоги в Санаторній школі спрямовуються на відновлення здоров’я учнів (вихованців) і здійснюються з урахуванням навчального навантаження та функціональних можливостей організму учнів (вихованців).

4.3. Освітній процес у Санаторній школі здійснюється з урахуванням особливостей психічного та фізичного розвитку учнів (вихованців). Тривалість уроків у Санаторній школі визначається відповідно до законодавчих актів. Періодичність проведення перерв під час уроків (фізкультхвилинки) і тривалість перерв між уроками схвалюється педагогічною радою відповідно до особливостей організації освітнього процесу та харчування і затверджується директором Санаторної школи.

4.4. У разі потреби в Санаторній школі можуть проводитися індивідуальні та групові заняття з окремих предметів. Тривалість таких занять визначається актами законодавства. У Санаторній школі проводяться індивідуальні та групові заняття з лікувальної фізичної культури.

4.5Поділ класу на групи під час вивчення окремих предметів (занять) в Санаторній школі встановлюється відповідно до порядку, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

4.6. Оцінювання відповідності результатів навчання учнів, які завершують здобуття певного рівня загальної середньої освіти, вимогам державних стандартів загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації. Зміст, форми та порядок проведення державної підсумкової атестації визначаються відповідно до законодавства.

4.7. Після завершення навчання за освітньою програмою відповідного рівня повної загальної середньої освіти і на підставі результатів річного оцінювання та державної підсумкової атестації учні отримують відповідні документи про освіту встановленого зразка.

4.8. Організація медичної допомоги в Санаторній школі проводиться з урахуванням клінічних проявів захворювань і психологічних особливостей учнів (вихованців). Зміст основних напрямів медичної допомоги в Санаторній школі визначається з урахуванням:

основного захворювання;

соматичної ослабленості, що спричинена загальним порушенням нервової регуляції, зниженням резистентності організму під впливом основного захворювання;

загальної недостатності функцій нервової системи (підвищена виснажливість, емоційна млявість або неврівноваженість, збудливість, схильність до вегетосудинної дистонії).

4.9. Медична допомога передбачає:

проведення оцінки фізичного та нервово-психічного розвитку дитини;

організацію профілактики основного захворювання;

забезпечення специфічної немедикаментозної, медикаментозної, фізіотерапевтичної, кліматичної терапії тощо;

організацію та здійснення контролю за проведенням профілактичних щеплень;

здійснення контролю і надання методичної допомоги в організації роботи з фізичного виховання, трудового навчання та загартування;

організацію щорічних профілактичних оглядів і планової диспансеризації учнів (вихованців);

здійснення контролю за режимом та організацією харчування у Санаторній школі;

проведення інформаційної роботи серед працівників Санаторної школи, учнів (вихованців), батьків (інших законних представників).

4.10. Медична допомога здійснюється в таких напрямах:

профілактика основного захворювання і реабілітація (специфічна медикаментозна, фізіо-, гідро-, кліматотерапія, лікувальна фізична культура, плавання, масаж);

терапія загальних нервово-психічних відхилень;

загальне оздоровлення.

4.11. Двічі на рік всі учні (вихованці) Санаторної школи проходять планову диспансеризацію: перший огляд - поглиблений із залученням лікарів закладу охорони здоров’я, на території обслуговування якого розташована Санаторна школа, другий огляд здійснюється педіатром та лікарями інших спеціальностей (з урахуванням профілю Санаторної школи). Подальша профілактика та реабілітація учнів (вихованців) здійснюються з урахуванням висновків поглибленого медичного огляду.

4.12. Система реабілітаційної роботи в Санаторній школі включає:

вивчення особливості стану учня (вихованця);

організацію відповідного режиму;

організацію дієтичного харчування;

проведення фізкультурно-оздоровчих заходів: динамічних пауз, занять з лікувальної фізичної культури, уроків фізичної культури, ранкової зарядки, лікувального плавання в басейні;

проведення за показаннями медикаментозного лікування тощо.

4.13. У Санаторній школі функціонує медико-педагогічна комісія, яка утворюється наказом директора із затвердженням персонального складу та діє на підставі Положення про санаторну школу.

4.14. У Санаторній школі встановлюється дієтичне харчування. Дієтичні столи готуються відповідно до методичних рекомендацій щодо організації харчування дітей з хронічними неспецифічними захворюваннями органів травлення.

4.15. Інші особливості освітнього процесу та надання медичної допомоги в Санаторній школі визначаються законодавчими та нормативно-правовими актами.

5. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

 

5.1. Учасниками освітнього процесу є:

учні (вихованці);

керівники, педагогічні, медичні працівники, психологи, бібліотекарі та інші спеціалісти;

батьки або особи, які їх замінюють.

5.2. Статус учасників освітнього процесу, їхні права, обов'язки, трудові відносини (призначення і звільнення з посади), навантаження та інші види діяльності, атестація тощо визначаються Конституцією України, чинним законодавством України, цим Статутом, Правилами внутрішнього трудового розпорядку Санаторної школи.

5.3. Учні (вихованці) Санаторної школи мають право на:

медичну допомогу згідно з чинним законодавством;

повноцінне та якісне харчування;

безпечні і нешкідливі умови проживання, виховання, навчання та праці;

захист від будь-яких форм експлуатації, психічного, фізичного та інших видів насильства з боку працівників, учнів (вихованців), які порушують їх права, честь і гідність;

інші права згідно із законодавством.

5.4. Учні (вихованці) Санаторної школи зобов'язані:

дотримуватися вимог чинного законодавства, цього Статуту, режиму дня, моральних, етичних норм та правил особистої гігієни, правил техніки безпеки;

оволодівати знаннями, уміннями, практичними навичками в обсязі відповідних Державних стандартів та підвищувати загальний культурний рівень;

бережно ставитися до особистого майна та майна Санаторної школи;

поважати честь і гідність учнів (вихованців) і працівників Санаторної школи.

5.5. Учням (вихованцям) Санаторної школи забороняється:

порушувати режим дня Санаторної школи;

самовільно залишати територію Санаторної школи.

5.6. Педагогічні працівники мають право на:

самостійний вибір форм, методів, засобів навчальної роботи, не шкідливих для здоров'я вихованців;

участь в обговорені та вирішенні питань організації освітнього процесу;

педагогічну ініціативу;

участь у роботі органів громадського самоврядування Санаторної школи;

підвищення кваліфікації;

інші права згідно із законодавством.

5.7. Педагогічні працівники зобов'язані:

постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;

виконувати освітню програму для досягнення учнями (вихованцями) Санаторної школи передбачених нею результатів навчання;

сприяти розвитку здібностей учнів (вихованців) Санаторної школи, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;

дотримуватися педагогічної етики, академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання учнями (вихованцями) Санаторної школи в освітньому процесі та науковій діяльності;

поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;

настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

формувати в учнів (вихованців) Санаторної школи усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

виховувати в учнів (вихованців) Санаторної школи повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища;

формувати в учнів (вихованців) Санаторної школи прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

захищати учнів (вихованців) Санаторної школи під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігати вживанню ними та іншими особами на території Санаторної школи алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам;

виконувати Статут та правила внутрішнього трудового розпорядку Санаторної школи, умови трудового договору (контракту), накази, розпорядження керівника Санаторної школи, свої посадові обов’язки;

брати участь в роботі педагогічної ради;

виконувати інші обов’язки, передбачені законодавством.

5.8. Працівники, у яких діти перебувають у безпосередньому підпорядкуванні, несуть відповідальність за збереження їх життя, фізичного і психічного здоров'я відповідно до законодавства.

          5.9. Батьки та особи, які їх замінюють, мають право:

захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси учнів (вихованців) Санаторної школи;

брати участь у громадському самоврядуванні Санаторної школи, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування Санаторної школи;

завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у Санаторній школі та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;

отримувати інформацію про діяльність Санаторної школи, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у Санаторній школі та його освітньої діяльності;

інші права, визначені законодавством.

         5.10. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов'язані:

виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;

поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

дотримуватися Статуту, правил внутрішнього розпорядку Санаторної школи;

виконувати інші обов’язки, визначені законодавством.

            
 
 
 

6. МАЙНО САНАТОРНОЇ ШКОЛИ

 

6.1. Майно Санаторної школи становлять основні фонди та обігові кошти, а також інші матеріальні та фінансові ресурси, вартість яких відображається на самостійному балансі Санаторної школи.

6.2. Майно Санаторної школи є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області і закріплюється за Санаторною школою на праві оперативного управління.  

6.3. Відчуження, передача в оренду, заставу, позику, найм юридичним чи фізичним особам, а також списання основних засобів Санаторна школа здійснює у межах чинного законодавства України та відповідно до цього Статуту.

6.4. Джерелами формування майна Санаторної школи є:

грошові та матеріальні внески Власника;

майно, передане Власником;

безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, громадян;

капітальні вкладення і фінансування з бюджету;

майно, придбане в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян, у встановленому законодавством порядку;

інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.

6.5. Фінансово-господарська діяльність Санаторної школи та використання матеріально-технічної бази здійснюються відповідно до законодавчих і нормативно-правових актів та цього Статуту.

6.6. Фінансування Санаторної школи здійснюється на підставі кошторису, затвердженого відповідно до законодавства. Штатний розпис Санаторної школи складається відповідно до типових штатних нормативів, затверджених Міністерством освіти і науки України, в межах визначеного фонду оплати праці та затверджується директором. Виходячи з інтересів Санаторної школи, освітнього процесу та інших поважних причин можуть вводитись в установленому порядку додаткові та інші штатні одиниці в індивідуальному порядку за погодженням з управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та постійною комісією обласної ради з питань гуманітарної політики в межах загальної кількості посад, визначеної за типовими штатними нормативами.

 

7. ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ САНАТОРНОЇ ШКОЛИ

 

7.1. Санаторна школа зобов'язана виконувати завдання Власника, а також враховувати їх при здійсненні своєї статутної діяльності, визначенні перспектив свого економічного і соціального розвитку.

7.2. Санаторна школа не має права безоплатно передавати належне їй майно іншим юридичним чи фізичним особам. Відчужувати, віддавати в заставу, позику, найм майнові об'єкти, що належать до основних фондів, здавати в оренду цілісні майнові комплекси структурних одиниць та підрозділів Санаторна школа має право лише за попередньою згодою Рівненської обласної ради.

7.3.  Списання з балансу матеріальних цінностей проводиться у порядку, визначеному чинним законодавством України.

7.4. Санаторна школа у своїй діяльності може співпрацювати з іншими установами (закладами) у спосіб та в межах, визначеними чинним законодавством України.

7.5.  Санаторна школа не має в своєму складі інших юридичних осіб.

7.6. Відносини Санаторної школи з іншими юридичними особами будуються на договірних засадах.

7.7.  Санаторна школа має право вступати до об’єднань установ (закладів) в Україні та за її кордонами.

У випадку, якщо вступ до відповідних об’єднань передбачає сплату внесків то Санаторна школа має право вступати до об’єднань установ (закладів) в Україні та за кордоном тільки за погодженням з профільними постійними комісіями Рівненської обласної ради у порядку, визначеному головою Рівненської обласної ради.

7.8. Санаторна школа, відповідно до чинного законодавства України, може мати філії, представництва та інші підрозділи з додержанням вимог, встановлених нормативно-правовими актами України.

7.9. Санаторна школа повинна затверджувати в установленому порядку перспективний та річні плани роботи і забезпечувати їх виконання. 

7.10. Санаторна школа щорічно до 01 березня року, що настає за звітним роком, надає Власнику та органу, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, звіт про виконання планів роботи.

7.11. Санаторна школа веде первинний бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складає статистичну інформацію, а також надає відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї діяльності, інші дані, визначені законом.

7.12. Санаторна школа забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з законодавством України.

7.13. Санаторна школа провадить зовнішньо-економічну діяльність у відповідності до законодавства України.

7.14. Окремими видами діяльності, що підлягають ліцензуванню, Санаторна школа може займатися тільки на підставі ліцензії, отриманої у встановленому законом порядку.

7.15. Санаторна школа є неприбутковою організацією.

7.15.1. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

7.15.2. Доходи (прибутки) Санаторної школи використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Санаторної школи, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених Статутом Санаторної школи.

 

8. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ САНАТОРНОЇ ШКОЛИ

ТА ЇХ КОМПЕТЕНЦІЯ

 

8.1. Органом управління Санаторної школи є Рівненська обласна рада.

8.2. До компетенції Рівненської обласної ради належить:

призначення та звільнення керівника Санаторної школи;

визначення основних напрямків діяльності Санаторної школи;

затвердження та внесення змін до Статуту Санаторної школи;

розпорядження  основними  засобами Санаторної школи;

прийняття рішення про відчуження майна, надання майна в позику,  заставу, оренду;

прийняття рішення про припинення діяльності Санаторної школи, його ліквідацію, затвердження ліквідаційного балансу;

затвердження звітів про виконання Санаторною школою своїх планів роботи;

погодження кошторису та штатного розпису Санаторної школи в установленому порядку;

здійснення контролю за ефективністю використання фінансових, матеріальних та трудових ресурсів, цільового та ефективного використання бюджетних коштів та ефективністю управління Санаторною школою.

8.2.1. Санаторна школа визначає порядок та напрямки використання власних надходжень за будь-який термін виключно за попереднім погодженням з профільними постійними комісіями Рівненської обласної ради у порядку визначеному головою Рівненської обласної ради.

 

Керівник Санаторної школи

 

8.3. Керівництво поточною діяльністю Санаторної школи здійснює його директор (далі – Керівник), який призначається в установленому порядку Власником шляхом укладання контракту.

8.4. У Контракті визначається строк найму, права, обов'язки і відповідальність директора, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови за погодженням сторін.

8.5. Керівник може бути звільнений з посади раніше закінчення терміну дії Контракту з підстав та в порядку, визначеному Контрактом, чинним законодавством України та Положенням про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

8.6. Керівник підзвітний Власнику з усіх питань Статутної, фінансової, соціально-побутової, організаційно-господарської діяльності Санаторної школи, несе перед ним відповідальність за забезпечення діяльності Санаторної школи відповідно до покладених на нього завдань і функцій згідно з чинним законодавством України.

8.7. Керівник вирішує усі питання діяльності Санаторної школи з урахуванням обмежень, передбачених цим Статутом.

8.8. Керівник Санаторної школи:

організовує діяльність Санаторної школи;

вирішує питання фінансово-господарської діяльності та матеріально-технічного забезпечення Санаторної школи;

призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;

забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю Санаторної школи;

сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування Санаторної школи;

сприяє здоровому способу життя учнів (вихованців) та працівників Санаторної школи;

забезпечує виконання законодавства щодо прозорості та інформаційної відкритості Санаторної школи, оприлюднення інформації про діяльність Санаторної школи;

забезпечує Статутну діяльність Санаторної школи;

вирішує поточні питання роботи Санаторної школи;

організовує ведення обліку, звітності, внутрішнього контролю;

вирішує питання оплати праці працівників Санаторної школи відповідно до законодавства України;

укладає договори та угоди, які пов’язані з діяльністю Санаторної школи;

видає довіреності на представництво та захист інтересів в суді та інші довіреності, які необхідні для забезпечення діяльності Санаторної школи;

відкриває в органах державної казначейської служби рахунки, які необхідні для забезпечення діяльності Санаторної школи;

має право першого підпису на фінансових документах;

розпоряджається коштами та майном Санаторної школи відповідно до чинного законодавства України та Статуту;

затверджує положення про структурні підрозділи Санаторної школи, посадові інструкції працівників та інші необхідні документи;

веде переговори щодо укладення колективного договору, укладає колективний договір, звітує та несе відповідальність за його виконання;

накладає дисциплінарні стягнення на працівників Санаторної школи;

зобов’язаний організувати проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників Санаторної школи згідно з вимогами Кодексу законів про працю України;

створює належні умови працівникам для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;

несе персональну відповідальність за збереження, відчуження, списання майна та втрати у будь-якій формі майна Санаторної школи;

несе персональну відповідальність за будь-які порушення, вчинені при зміні балансової вартості майна Санаторної школи;

вчиняє інші дії в порядку та межах, встановлених законодавством України.

8.9. При здійсненні діяльності Санаторної школи Керівник забезпечує:

дотримання відповідних умов, передбачених чинним законодавством України, щодо діяльності Санаторної школи;

організацію бухгалтерського обліку та контроль за фінансовою звітністю Санаторної школи;

розробку структури та штатного розпису Санаторної  школи та подання їх на погодження до Рівненської обласної ради;

належний рівень побутових умов для перебування в Санаторній школі;

виконання Санаторною школою у своїй діяльності норм та вимог щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, а також забезпечення екологічної безпеки.

8.10. У межах своєї компетенції Керівник видає накази, розпорядження, обов’язкові для виконання усіма працівниками Санаторної школи та здійснює контроль за їх виконанням.

8.11. Керівник має право без довіреності виконувати дії від імені Санаторної школи  в межах чинного законодавства України.

8.12. У разі відсутності Керівника його обов'язки виконує заступник згідно із розподілом функціональних обов'язків.  А у разі відсутності особи, що  може виконувати обов'язки Керівника, його обов'язки виконує особа, визначена Власником в установленому порядку.

8.13. Керівник та головний бухгалтер Санаторної школи несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірності обліку та звітності.

8.14. На вимогу Власника або органу, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, Санаторна школа у встановлений ними термін надає інформацію стосовно будь-яких напрямків своєї діяльності.

       8.15. У Санаторній школі діє колегіальний орган - педагогічна рада, яку очолює Керівник. Усі педагогічні та медичні працівники Санаторної школи повинні брати участь у засіданнях педагогічної ради. Засідання педагогічної ради проводяться у разі потреби, але не менш як чотири рази на рік.

8.16. Педагогічна рада Санаторної школи:

планує роботу Санаторної школи;

схвалює освітню (освітні) програму (програми) Санаторної школи та оцінює результативність її (їх) виконання;

формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

розглядає питання щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;

приймає рішення щодо переведення учнів  до наступного класу і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні;

обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

ухвалює рішення щодо відзначення, заохочення учнів (вихованців), працівників закладу та інших учасників освітнього процесу;

розглядає питання щодо відповідальності учнів (вихованців), працівників Санаторної школи та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;

має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту та проведення громадської акредитації Санаторної школи;

розглядає інші питання, віднесені законом та цим Статутом до її повноважень.

8.17. Рішення педагогічної ради Санаторної школи вводяться в дію рішеннями Керівника Санаторної школи.

8.18. За рішенням Власника у Санаторній школі може бути створена піклувальна рада. Положення про піклувальну раду затверджується керівником Санаторної школи відповідно до законодавства. До складу піклувальної ради можуть входити представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти, окремих громадян.  Порядок формування піклувальної ради, відповідальність, строк повноважень, а також порядок її діяльності визначаються Положенням про піклувальну раду.

 

9. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ САНАТОРНОЇ ШКОЛИ

 

9.1. Трудовий колектив Санаторної школи складають фізичні особи, які своєю працею беруть участь у його діяльності на підставі трудових договорів.

9.2. Трудовий колектив Санаторної школи формується на загальних засадах відповідно до вимог чинного законодавства України.                          

9.3. Основною формою здійснення повноважень трудового колективу є загальні збори.

9.4. Умови організації та оплати праці трудового колективу Санаторної школи, їх соціальний захист визначаються відповідно до вимог чинного законодавства України.

Відносини між адміністрацією Санаторної школи та трудовим колективом регулюються колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку.

9.5. Загальні збори трудового колективу розглядають проект колективного договору та приймають рішення щодо схвалення або відхилення цього проекту.

9.6. Санаторна школа в межах затверджених кошторисів може на договірних засадах залучати до своєї роботи спеціалістів та формувати тимчасові робочі групи.

          9.7. Загальні збори трудового колективу Санаторної школи є вищим колегіальним органом громадського самоврядування Санаторної школи, що скликаються не менш як один раз на рік. 
          9.8. Загальні збори:

         обговорюють і пропонують Власнику зміни до Статуту;

         розглядають, обговорюють і приймають колективний договір, зміни та доповнення до нього;

          щорічно заслуховують звіт директора Санаторної школи про провадження Санаторною школою освітньої, методичної, економічної і фінансово-господарської діяльності, порушують перед Власником обґрунтоване клопотання про усунення директора від керівництва Санаторною школою у разі порушення ним вимог законодавства та колективного договору;

          затверджують основні напрями вдосконалення освітнього процесу, розглядають інші важливі напрями діяльності Санаторної школи;

          вирішують інші питання згідно з чинним законодавством.

          9.9. Позачергові загальні збори скликають:

          члени трудового колективу (якщо цього бажають не менше третини працівників Санаторної школи);

          голова профкому;

          власник закладу або орган, що здійснює галузеве управління;

          керівник Санаторної школи.

          9.10. Рішення загальних зборів оформлюється протоколом за підписами головуючого та секретаря зборів.

   9.11. У Санаторній школі можуть діяти також органи самоврядування учнів, органи батьківського самоврядування, методичні об’єднання та інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.

 

10. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ САНАТОРНОЇ ШКОЛИ

 

10.1. Контроль за діяльністю Санаторної школи здійснює Рівненська обласна рада.

10.2. Відносини Санаторної школи з органами державної влади і органами місцевого самоврядування регулюються відповідно до цього Статуту, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації», інших нормативно-правових актів України, які визначають компетенцію цих органів.

10.3. На вимогу Власника, Санаторна школа зобов'язана проводити незалежну аудиторську перевірку фінансової звітності та бухгалтерського обліку.

 

 

 

 

11. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ САНАТОРНОЇ ШКОЛИ

 

11.1. Діяльність Санаторної школи припиняється в результаті передання всього майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділу) або ліквідації.

11.2. Злиття, приєднання, поділ, перетворення та виділ здійснюються за рішенням Рівненської обласної ради, або у випадках, передбачених законом, за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

11.3. Рівненська обласна рада або суд призначають комісію з припинення діяльності Санаторної школи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення діяльності Санаторної школи відповідно до чинного законодавства України.

11.4. Виконання функцій комісії з припинення діяльності Санаторної школи може бути покладено на орган, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

11.5. У разі злиття Санаторної школи з іншою юридичною особою усі майнові, права та обов'язки кожного з них переходять до юридичної особи, що утворена внаслідок злиття. 

11.6. У разі приєднання Санаторної школи до іншої юридичної особи, до останньої переходять усі її майнові права та обов'язки, а в разі приєднання одного або кількох юридичних осіб до Санаторної школи - до нього переходять усі майнові права та обов'язки приєднаних юридичних осіб.

11.7. У разі поділу Санаторної школи, усі його майнові права і обов'язки переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках до кожної з нових юридичних осіб.

11.8. У разі виділення однієї або кількох нових юридичних осіб, до кожної з них переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права та обов'язки Санаторної школи.

11.9. У разі перетворення Санаторної  школи в іншу юридичну особу усі її майнові права і обов'язки переходять до новоутвореної юридичної  особи.

11.10. Санаторна школа може бути ліквідована:                                        

на підставі рішення Рівненської обласної ради;                                    

на підставі рішення суду про визнання недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

11.11. У разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) передача активів Санаторної школи здійснюється в установленому порядку одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.

11.12. Санаторна школа є таким, діяльність якого припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про припинення його діяльності.

12. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 

12.1. Зміни та доповнення до Статуту вносяться на підставі рішення Рівненської обласної ради.

12.2. Зміни та доповнення до цього Статуту підлягають державній реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством України.

 

Назад до розділу