• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 21.06.2019

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА  ОБЛАСНА  РАДА

Сьоме скликання

(Двадцять шоста сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 19 червня 2019 року                                                                                          1401

 

Про присвоєння комунальному закладу "Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою" Рівненської обласної ради імені Костянтина Івановича Острозького

 

Враховуючи звернення Рівненської обласної державної адміністрації,   протокол №1 зборів трудового колективу комунального закладу "Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою" Рівненської обласної ради від 04 квітня 2019 року, результати громадського обговорення, історичну довідку про князя Костянтина Івановича Острозького комунального закладу "Державний історико-культурний заповідник                           м. Острога" Рівненської обласної ради від 12 квітня 2019 року №59, на підставі подання голови Рівненської обласної ради, відповідно до законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій", керуючись статтею 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а:

1. Присвоїти комунальному закладу "Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою" Рівненської обласної ради ім’я князя Костянтина Івановича Острозького. 

 

2. Перейменувати комунальний заклад "Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою" Рівненської обласної ради на комунальний заклад "Острозький обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Костянтина Івановича Острозького" Рівненської обласної ради.

 

3. Затвердити Статут комунального закладу "Острозький обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Костянтина Івановича Острозького" Рівненської обласної ради у редакції, що додається.

 

4. В.о. начальника комунального закладу "Острозький обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Костянтина Івановича Острозького" Рівненської обласної ради подати статут закладу, викладений у новій редакції, на державну реєстрацію в порядку, встановленому чинним законодавством, та проінформувати обласну раду.

 

        

 

Голова ради                                                                        О.Ю. Данильчук

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 

Рішення Рівненської обласної ради

 

від 19 червня 2019 року

 

1401

 

Голова Рівненської обласної ради

 

 

________________ О.Ю. Данильчук

 

 

 

 

 

 

 

С  Т  А  Т  У  Т

 

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

"ОСТРОЗЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛІЦЕЙ З ПОСИЛЕНОЮ

ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ

ІМЕНІ КОСТЯНТИНА ІВАНОВИЧА ОСТРОЗЬКОГО"

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

 

(нова редакція)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Острог – 2019

1.                ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1.          Цей Статут визначає правові та економічні основи організації та діяльності КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ОСТРОЗЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛІЦЕЙ З ПОСИЛЕНОЮ ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ ІМЕНІ КОСТЯНТИНА ІВАНОВИЧА ОСТРОЗЬКОГО» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ (надалі - Ліцей).

Ліцей є об’єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

Ліцей є правонаступником усіх прав та обов’язків Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, створеного розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 17 вересня 2001 року № 599, зареєстрованого державним реєстратором Острозької міської ради 28 вересня 2001 року за № 391, та комунального закладу «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Рівненської обласної ради, зареєстрованого у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за №1_607_000232_04 від 07.04.2017.

1.2.         Власником ліцею є територіальні громади сіл, селищ, міст Рівненської області в особі Рівненської обласної ради (далі – Власник).

1.3.      Ліцей керується у своїй діяльності Конституцією України, Конвенцією ООН «Про права дитини», законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Основи законодавства України про охорону здоров’я», актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, затвердженим Кабінетом Міністрів України, іншими законодавчими та нормативно-правовими актами, рішеннями Рівненської обласної ради, розпоряженнями голови Рівненської обласної ради та голови Рівненської обласної державної адміністрації, цим Статутом і погодженими планами роботи.

1.4.         Ліцей є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах казначейства, печатку зі своєю назвою, бланки організаційно-розпорядної документації, кутовий штамп, ідентифікаційний код, інші необхідні реквізити. Ліцей набуває права юридичної особи з дня його державної реєстрації в установленому законом порядку.

1.5.         Контроль за забезпеченням збереження та ефективністю використання майна Ліцею здійснює Власник.

1.6.         За своїм правовим статусом Ліцей є комунальним закладом, бюджетною установою та фінансується з обласного бюджету.

1.7.         Ліцей самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями відповідно до чинного законодавства України.

1.8. Ліцей не відповідає за зобов'язаннями Власника, а Власник не  відповідає за зобов'язаннями Ліцею.

1.9. Держава, її органи не несуть відповідальності за зобов'язаннями Ліцею. Ліцей не відповідає за зобов'язаннями держави, її органів, а також інших підприємств, установ, організацій.

1.10. У межах своєї Статутної діяльності та положень даного Статуту Ліцей має право укладати від свого імені угоди, виступати позивачем та відповідачем у судах.

1.11. Найменування Ліцею:

повне: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ОСТРОЗЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛІЦЕЙ З ПОСИЛЕНОЮ ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ ІМЕНІ КОСТЯНТИНА ІВАНОВИЧА ОСТРОЗЬКОГО» РІВНЕНСЬКОЇ  ОБЛАСНОЇ  РАДИ.

скорочене: КЗ «Острозький обласний ліцей».

1.12. Юридична адреса: проспект Незалежності, 62, м. Острог, Рівненська область, 35800.

 

2.  МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ЛІЦЕЮ

 

2.1.    Ліцей створений з метою забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти з військово-професійною спрямованістю навчання та виховання і поглибленим вивченням програми допризовної підготовки.

2.2.    Ліцей є закладом загальної середньої освіти, закладом спеціалізованої освіти ІІІ ступеня військового профілю.

2.3.    Головним завданням Ліцею є:

надання вихованцям Ліцею (далі – ліцеїстам) освіти понад обсяг, визначений державним стандартом для повної загальної середньої освіти;

забезпечення набуття ліцеїстами необхідних знань і навичок з військової та фізичної підготовки;

виховання у ліцеїстів високих моральних якостей, дисциплінованості, любові до військової служби та професії офіцера на основі військово-професійної орієнтації;

підготовка фізично здорових, вольових осіб, спроможних переносити труднощі військової служби.

2.4.    Предметом діяльності Ліцею є провадження освітньої діяльності для здобуття повної загальної середньої освіти з військово-професійною спрямованістю навчання та виховання і поглибленим вивченням програми допризовної підготовки.

2.5. Ліцей може здійснювати за дорученням Власника інші функції для виконання його основної Статутної діяльності.

2.6. Ліцей може надавати платні послуги в порядку і межах, встановлених чинним законодавством України.

2.7. Ліцей формує свою господарську, фінансову та іншу діяльність з виконання планів роботи, погоджених з органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, виключно на підставі законодавства України з дотриманням положень, встановлених цим Статутом.

2.8. Ліцей має право в межах погоджених планів роботи та кошторисів направляти спеціалістів за кордон та залучати до роботи іноземних спеціалістів згідно з чинним законодавством України.

2.9. Для забезпечення виконання покладених на Ліцей завдань, зобов’язань Ліцей має право звертатися до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади області усіх рівнів за відповідною інформацією.

 

3. МАЙНО ЛІЦЕЮ

 

3.1. Майно Ліцею становлять основні фонди та обігові кошти, а також інші матеріальні та фінансові ресурси, вартість яких відображається на самостійному балансі Ліцею. Ліцей може бути розташований в орендованих приміщеннях. Оренда приміщень та земельних ділянок, на якій вони розташовані, здійснюється на умовах договору оренди, укладеного в установленому законодавством порядку.

3.2. Майно Ліцею є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ та міст Рівненської області і закріплюється за Ліцеєм на правах оперативного управління. Здійснюючи оперативне управління, Ліцей володіє, користується і розпоряджається зазначеним майном, вчиняє дії, що не суперечать чинному законодавству України, з урахуванням обмежень, встановлених даним Статутом.

3.3. Відчуження, передача в оренду, заставу, позику, найм юридичним чи фізичним особам, а також списання основних засобів Ліцей здійснює у межах чинного законодавства та відповідно до цього Статуту.

3.4. Ліцей в установленому порядку забезпечується навчальним озброєнням, військовим майном, приладами та посібниками з військової підготовки згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.1999 № 717, а речовим майном – за нормами, передбаченими для військових ліцеїстів відповідно до наказу Міністерства оборони України  від 29.04.2016 № 232 (норма № 63 «забезпечення речовим майном військових ліцеїстів Збройних Сил України»).

3.5. Забезпечення ліцеїстів харчуванням здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 426 «Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, поліцейських, осіб рядового та начальницького складу підрозділів Державної фіскальної служби, осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту».

3.6. Джерелами формування майна Ліцею є:

- грошові та матеріальні внески Власника;

- майно, передане Власником;

- безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, громадян;

- капітальні вкладення і фінансування з бюджету;

- доходи, одержані від  надання платних послуг фізичним та  юридичним особам у встановленому законом порядку;

- майно, придбане в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян, у встановленому законодавством порядку;

- інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.

3.7. Використання матеріально-технічної бази та фінансово-господарська діяльність Ліцею здійснюються в порядку, установленому Положенням про ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, іншими законодавчими та нормативно-правовими актами, Статутом Ліцею.

3.8. Ліцей повинен мати навчальні, житлові, адміністративно-господарські приміщення згідно з чинним законодавством. Ліцей забезпечується автотранспортом для перевезення ліцеїстів та здійснення статутної діяльності.

 

4. ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ЛІЦЕЮ

 

4.1. Ліцей зобов'язаний виконувати завдання Власника, а також враховувати їх при здійсненні своєї статутної діяльності, визначенні перспектив свого розвитку.

4.2. Ліцей не має права безоплатно передавати належне  йому майно іншим юридичним чи фізичним особам. Відчужувати, віддавати в заставу, позику, найм майнові об'єкти, що належать до основних фондів, здавати в оренду цілісні майнові комплекси структурних одиниць та підрозділів Ліцей має право лише за попередньою згодою Власника.

4.3. Списання з балансу матеріальних цінностей проводиться у порядку, визначеному чинним законодавством України.

4.4. Ліцей не має в своєму складі інших юридичних осіб.

4.5. Відносини Ліцею з іншими юридичними особами будуються на договірних засадах.

4.6. Ліцей, відповідно до чинного законодавства України, може мати у своєму складі структурні підрозділи.

4.7. Ліцей повинен погоджувати з органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, щорічні та квартальні плани роботи у визначеному ним порядку.

4.8. Ліцей щорічно до 01 березня року, що настає за звітним роком надає Власнику та органу, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, звіт про виконання планів роботи.

4.9. Ліцей веде первинний бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складає статистичну інформацію, а також надає відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї діяльності, інші дані, визначені законом.

4.10. Ліцей забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань  згідно із законодавством України.

4.11. Фінансування Ліцею здійснюється на підставі кошторису видатків Ліцею за рахунок коштів обласного бюджету та інших, не заборонених законодавством, джерел фінансування. Штатний розпис Ліцею розробляється на підставі Типових штатних нормативів і затверджується в порядку встановленому чинним законодавством (а в разі відсутності Типових штатних нормативів – в індивідуальному порядку). Виходячи з інтересів Ліцею, освітнього процесу та інших поважних причин можуть вводитись в установленому порядку додаткові та інші штатні одиниці в індивідуальному порядку за погодженням з управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та постійною комісією обласної ради з питань гуманітарної політики.

4.12.    Ліцей користується податковими, митними та іншими пільгами згідно із чинним законодавством.

4.13.    Звітність про діяльність Ліцею встановлюється відповідно до чинного законодавства.

4.14.    Виховання, навчання та спілкування в Ліцеї здійснюється державною мовою.

4.15.    Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, функції опікуна (піклувальника) щодо яких покладено на адміністрацію Ліцею, перебувають в Ліцеї на повному державному забезпеченні відповідно до законодавства.

4.16.    Ліцей здійснює освітню діяльність на підставі ліцензії, отриманої в установленому законодавством порядку.

 

5. ПРИЙМАННЯ ДО ЛІЦЕЮ

 

5.1. Прийом до Ліцею проводиться згідно з Правилами приймання до ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, затвердженими Міністерством освіти і науки України за погодженням з Міністерством оборони України, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Національною гвардією, Міністерством внутрішніх справ на конкурсній основі.

5.2. На вступ до Ліцею мають право особи - громадяни України, як правило з Рівненської області, віком з 15 років на рік вступу, які здатні за станом здоров’я навчатися у Ліцеї та бажають продовжити навчання у вищих навчальних закладах Збройних Сил України. Формування контингенту ліцеїстів здійснюється Ліцеєм з дотриманням вимог Бюджетного кодексу України.

5.3. Враховуючи спроможність Ліцею надавати освітні послуги та на підставі Правил прийому до ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою щорічно Ліцеєм розробляються та затверджуються рішенням педагогічної ради до 01 березня поточного року Правила прийому до Ліцею, що розміщуються на сайті Ліцею.

5.4. Відбір вступників здійснюється на підставі вивчення особової справи вступника, конкурсу документа про освіту за поточний навчальний рік. Зарахування до Ліцею здійснюється за результатами вступних випробувань. Особи, які успішно витримали вступні випробування, зараховуються до Ліцею за конкурсом відповідно до прохідного балу, визначеного приймальною комісією.

5.5. На період вступних випробувань кандидати на навчання не забезпечуються житлом та харчуванням.

6.  ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

 

6.1. Ліцей планує свою роботу самостійно відповідно до перспективного, річного та інших планів роботи. Освітня, класна, позакласна робота в Ліцеї організовується згідно з відповідними програмами, положеннями та державними стандартами освіти з урахуванням специфічних завдань, поставлених перед Ліцеєм. Військове виховання ліцеїстів здійснюється командирами рот - старшими офіцерами-вихователями, командирами взводів – офіцерами-вихователями під час занять з відповідних профільних предметів, тренувань у процесі виконання ними розпорядку дня, набуття ліцеїстами теоретичних знань і практичних навичок із захисту Вітчизни та ознайомлення з життям і бойовим навчанням Збройних сил України. При цьому враховується необхідність підготовки ліцеїстів до прийняття військової присяги та виконання статутів Збройних сил.

6.2. Розклад уроків складається відповідно до робочого навчального плану з дотриманням педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням індивідуальних особливостей ліцеїстів.

6.3. Тривалість навчального року в Ліцеї встановлюється відповідно до освітньої програми та робочого навчального плану Ліцею з урахуванням перебування ліцеїстів у літньому польовому навчальному таборі.

6.5. Ліцей працює в режимі шестиденного робочого тижня відповідно до розкладу навчальних занять.

6.6. Навчання ліцеїстів здійснюється державною мовою за класами-взводами (далі - взводи). Основним документом, що регулює навчальний процес, є освітня програма на основі якої розробляється навчальний план.

6.7. Розпорядок дня та внутрішній порядок в Ліцеї встановлюється начальником Ліцею відповідно до вимог актів законодавства.

6.8. Поділ взводів на групи під час вивчення окремих предметів проводиться в порядку, визначеному відповідно до нормативів наповнюваності класів, груп, гуртків та нормативів поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у середніх закладах освіти, що встановлюється Міністерством освіти і науки України та Власником Ліцею.

6.9. У вихованні та навчанні ліцеїстів використовуються різноманітні форми та методи проведення класних і позакласних занять, що забезпечують виховання у них високих моральних і вольових якостей, постійної готовності до захисту Батьківщини, розвиток здібностей, формування навичок самостійної роботи, уміння використовувати отримані знання на практиці.

6.10. У ході освітньої роботи проводяться факультативні та гурткові заняття загальноосвітнього та військово-прикладного характеру, спортивні змагання, навчальні екскурсії, екскурсії до військових частин, військово-навчальних закладів, музеїв, на підприємства.

6.11. Час і зміст для факультативних і гурткових занять визначається начальником Ліцею відповідно до державних стандартів освіти, навчальних програм і рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

6.12. Поточне та підсумкове оцінювання знань ліцеїстів та вибір їх форм, змісту та способу здійснює Ліцей.

6.13. Ліцеїсти, які протягом навчання не засвоїли освітньої програми на середньому рівні, наприкінці півріччя та навчального року за рішенням педагогічної ради Ліцею наказом начальника Ліцею відраховуються із закладу освіти незалежно від того, на якому курсі вони навчалися.

6.14. Ліцеїсти, які мають оцінки низького рівня з одного - двох предметів, можуть користуватися правом на корегування семестрової оцінки (крім захисту Вітчизни та фізичної підготовки) у термін, який визначається начальником Ліцею. Ліцеїсти, які не скоригували оцінку низького рівня хоча б з одного предмета, відраховуються з Ліцею після обговорення на педагогічній раді Ліцею і направляються для продовження навчання до закладу загальної середньої освіти за місцем проживання батьків або осіб, які їх заміняють.

6.15. Питання відрахування з Ліцею за недисциплінованість або низькі моральні якості вирішується педагогічною радою Ліцею незалежно від терміну навчання ліцеїста.

6.16. Ліцеїсти, які закінчили Ліцей, одержують відповідний документ про освіту.

6.17. Особові справи ліцеїстів, яким педагогічною радою не рекомендовано навчання у закладах вищої освіти єдиної системи військової освіти, та ліцеїстів, які відмовилися від вступу до цих закладів освіти, направляються до військових комісаріатів за місцем проживання батьків або осіб, які їх заміняють.

6.18. Для підвищення ефективності освітньої роботи Ліцей підтримує постійний зв'язок з випускниками, які навчаються у закладах вищої освіти єдиної системи військової освіти, та їх керівниками.

6.19. Контроль за відповідністю освітнього рівня ліцеїстів, які закінчили певний ступінь навчання, відповідно до вимог Державного стандарту загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації. Порядок проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання визначається відповідними наказами Міністерства освіти і науки України.

6.20. За успіхи у навчанні встановлюються такі форми морального заохочення:

- оголошення подяки;

-  зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення;

-  похвальний відгук у листі до батьків або осіб,  що їх заміняють, і в заклад освіти, в якому ліцеїст навчався до вступу в Ліцей;

-  нагородження похвальною грамотою (листом);

-  занесення в Книгу Пошани Ліцею;

-  позачергове звільнення за межі Ліцею;

-  нагородження фотокарткою ліцеїста, сфотографованого при розгорнутому Прапорі Ліцею.

6.21. Виконання домашніх завдань проводиться у встановлений розпорядком дня час під керівництвом командира взводу – офіцера-вихователя.

6.22. Впродовж навчального року, крім канікулярного періоду та святкових днів, учні перебувають в Ліцеї цілодобово.

6.23. Порядок звільнення за межі Ліцею:

-        ліцеїст, який досяг високого та достатнього рівня знань за тиждень навчання, користується правом на звільнення за межі Ліцею;

-        кожний четвер до 15.00 заступники командирів взводів подають списки на звільнення командиру взводу – офіцеру-вихователю, котрий, перевіривши його, подає командиру роти;

-        в суботу у встановлений розпорядком час черговий роти вишиковує за списком ліцеїстів, яких звільняють, і доповідає відповідальному офіцеру;

-        відповідальний перевіряє наявність та зовнішній вигляд ліцеїстів, знання правил поведінки в громадських місцях, наявність у ліцеїстів посвідчень і видає їм записки про звільнення, потім повідомляє  черговому ліцею про кількість звільнених;

-        повернувшись із звільнення, ліцеїст прибуває у роту, доповідає черговому роти і відповідальному офіцеру;

-        звільнення ліцеїстів у будні дні проводиться як виняток і тільки з дозволу начальника Ліцею на підставі звернення батьків або осіб, що їх заміняють.

6.24. Ліцеїст може бути відрахований з Ліцею з наступних причин:

- за власним бажанням;

- за станом здоров’я;

- за систематичну неуспішність;

- за незадовільну фізичну підготовку;

- за недисциплінованість (разове самовільне залишення Ліцею, систематичне паління та збереження тютюнових виробів, вживання спиртних напоїв чи наркотичних речовин або їх збереження, крадіжка державного чи особистого майна громадян, приниження людської честі та гідності громадянина, свідоме псування майна, що знаходиться в користуванні Ліцею та інше).

 

7. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

7.1.    Учасниками освітнього процесу в Ліцеї є:

-    ліцеїсти;

-    керівні та педагогічні працівники, спеціалісти;

-    батьки або особи, які їх замінюють.

7.2.    Вступникам, зарахованим до Ліцею, наказом начальника Ліцею присвоюється звання «ліцеїст» і видається посвідчення встановленого зразка.

7.3. Права і обов’язки ліцеїстів, педагогічних та інших працівників визначаються чинним законодавством та цим Статутом.

7.4. Ліцеїсти мають право на:

-  вибір факультативів, спецкурсів, позашкільних та позакласних занять; користування навчальною, матеріально-технічною, культурно-спортивною, лікувально-оздоровчою базою Ліцею;

- доступ до інформації з усіх галузей знань;

- участь у навчально-практичній діяльності;

- участь у роботі органів громадського самоврядування Ліцею;

- участь в обговоренні і внесення власних пропозицій щодо організації освітнього процесу, дозвілля ліцеїстів;

- участь у громадських об’єднаннях, творчих студіях, клубах, гуртках відповідно до розпорядку дня Ліцею;

- захист від будь-яких форм експлуатації, булінгу (цькування), психічного і фізичного насилля, що порушують права або принижують їх честь, гідність;

- безпечні та нешкідливі умови навчання та виховання;

- інші права відповідно до законодавства.

7.5 Ліцеїсти зобов’язані:

- оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками, підвищувати загальнокультурний рівень;

- дотримуватися вимог Статуту Ліцею та правил внутрішнього розпорядку;

- бережливо ставитись до державного, комунального і особистого майна;

- дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм;

- брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонена чинним законодавством;

- дотримуватися правил особистої гігієни;

- виконувати інші обов’язки, визначені законодавством.

7.6.    Ліцеїстам забороняється:

- порушувати встановлений у Ліцеї внутрішній розпорядок;

- порушувати вимоги законодавства, акти Міністерства освіти і науки України, Статуту ліцею;

- самовільно, без дозволу командира роти, а в будні дні – без дозволу начальника Ліцею, виходити за межі Ліцею;

- без дозволу начальника Ліцею бути відсутнім на уроках;

- вживати і приносити на територію Ліцею спиртні напої;

- вживати і зберігати тютюнові вироби та наркотичні речовини, а також запалюючі засоби;

- нецензурно висловлюватись, вступати в суперечки зі старшими;

- ображати один одного як словесно, так і фізично;

- порушувати правила безпеки та поведінки на уроках і при виконанні робіт;

- псувати майно Ліцею;

- порушувати встановлену в Ліцеї форму одягу.

7.7.          До ліцеїстів можуть застосовуватись наступні стягнення:

- зауваження;

- догана;

- сувора догана;

- позбавлення чергового звільнення із розташування Ліцею;

- позбавлення звання «віце-сержант» і «старший віце-сержант»;

- усунення від виконання обов’язків молодшого командира.

7.8. Наказом начальника Ліцею на посади командирів відділень і заступників командирів взводів призначаються ліцеїсти, які за організаторськими здібностями, поведінкою та навчанням відповідають чинним вимогам, а також, з метою стажування на вказаних посадах та яким присвоюються спеціальні звання:

-  командир відділення – «віце-сержант»;

-  заступник командира взводу – «старший віце-сержант».

7.9. Педагогічними працівниками Ліцею можуть бути особи з високими моральними якостями, які мають відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснюють педагогічну діяльність, забезпечують результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я яких дозволяє виконувати професійні обов’язки.

Військовослужбовці, за їх згодою, відряджаються до ліцею згідно з Переліком посад, що заміщуються військовослужбовцями Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення у державних органах, на підприємствах, в установах, організаціях, а також державних та комунальних навчальних закладах, та граничних військових звань за цими посадами, що затверджений Указом Президента України від 03.05.2017 № 126/2017 (далі – Перелік).

На посади начальника ліцею, заступника начальника ліцею з виховної роботи – начальника відділення виховної роботи, командира роти – старшого офіцера-вихователя, командира взводу-офіцера-вихователя, які віднесені до Переліку посад, що заміщуються військовослужбовцями Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення у державних органах, на підприємствах, в установах, організаціях, а також державних та комунальних навчальних закладах, затвердженого в установленому порядку, призначаються відряджені військовослужбовці. Тимчасово, до часу заміщення їх військовослужбовцями, зазначені посади можуть бути заміщені цивільними особами на умовах строкового трудового договору за погодженням відповідно з Міністром оборони України в установленому законодавством порядку.

Заступник начальника Ліцею з навчальної роботи - начальник навчальної частини призначається з числа осіб офіцерського складу, які мають вищу освіту, досвід військової служби не менш як 8 років і стаж педагогічної роботи не менш як 5 років.

Заступник начальника ліцею з виховної роботи - начальник відділення виховної роботи призначається з числа осіб офіцерського складу, які мають вищу освіту та досвід навчально-виховної роботи не менш як 8 років.

Заступник  начальника ліцею з матеріально-технічного забезпечення - начальник відділу матеріально-технічного забезпечення призначається з числа цивільних осіб, як правило, з офіцерів запасу, які мають відповідну освіту та досвід господарської роботи.

Командир роти – старший офіцер-вихователь (посада – старший вихователь) призначається з числа офіцерів, що мають вищу освіту та досвід служби на офіцерських посадах не нижче командира роти і термін служби не менше як 8 років.

Командир взводу – офіцер-вихователь (посада – вихователь), призначається з числа офіцерів, які мають вищу освіту та досвід служби на офіцерських посадах не менше як 4 роки.

На посади вихователів – командирів взводів – (посада – вихователь) можуть бути призначені офіцери запасу І розряду, як виняток ІІ розряду, які за станом здоров’я придатні до військової служби і мають право на носіння військової форми одягу.

Для забезпечення виконання головних завдань, покладених на Ліцей із набуття ліцеїстами необхідних знань і навичок з військової та фізичної підготовки на основі військово-професійної орієнтації, може вводитись в установленому порядку посада заступника начальника з навчально-виховної роботи, який відповідає за планування, стан військової та фізичної підготовки і призначається із числа осіб офіцерського складу, які мають вищу освіту та досвід навчально-виховної роботи не менш як 8 років.

7.10. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників й інші трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та Статутом Ліцею.

7.11. Педагогічні працівники мають право на:

- академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;

- педагогічну ініціативу;

- користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою Ліцею та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому Ліцеєм відповідно до законодавства;

підвищення кваліфікації;

доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;

захист професійної честі та гідності;

безпечні і нешкідливі умови праці;

участь у громадському самоврядуванні Ліцею;

участь у роботі колегіальних органів управління Ліцею;

- інші права, визначені законодавством.

7.12. Педагогічні працівники зобов’язані:

- постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;

виконувати освітню програму для досягнення ліцеїстами передбачених нею результатів навчання;

- забезпечувати належний рівень викладання навчальних дисциплін відповідно до освітніх програм на рівні обов’язкових державних вимог;

сприяти розвитку здібностей ліцеїстів, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;

дотримуватися академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання ліцеїстами в освітньому процесі;

дотримуватися педагогічної етики;

поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;

настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

формувати у ліцеїстів усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

виховувати у ліцеїстів повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища;

формувати у ліцеїстів прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

захищати ліцеїстів під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, булінгу (цькування), приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю ліцеїста, запобігати вживанню ними та іншими особами на території Ліцею алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам;

- брати участь в роботі педагогічної ради Ліцею;

додержуватися Статуту та правил внутрішнього розпорядку Ліцею, виконувати свої посадові обов’язки, накази і розпорядження начальника Ліцею;

- виконувати інші обов’язки, визначені законодавством.

7.13. Працівники, які систематично порушують Статут Ліцею, правила внутрішнього розпорядку Ліцею, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору, контракту або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.

7.14. Для офіцерів запасу при виконанні посадових обов’язків передбачених Статутом Ліцею установлюється обов’язкове носіння військової форми одягу.

7.15. Батьки та особи, які їх заміняють, мають право:

брати участь у громадському самоврядуванні Ліцею, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування Ліцею;

- звертатись до керівника Ліцею і органів громадського самоврядування з питань навчання, виховання дітей;

- брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації освітнього процесу та зміцнення матеріально-технічної бази Ліцею;

захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси ліцеїстів;

- отримувати інформацію про діяльність Ліцею, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти в Ліцеї та його освітньої діяльності;

- інші права відповідно до законодавства.

7.16. Батьки та особи, які їх заміняють, несуть відповідальність за   здобуття дітьми повної загальної середньої освіти і зобов’язані:

виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;

поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

дотримуватися Статуту, правил внутрішнього розпорядку Ліцею.

- співпрацювати з адміністрацією Ліцею з метою уникнення ліцеїстом порушень встановленого в Ліцеї порядку та вимог Статуту Ліцею;

- забезпечити організований виїзд ліцеїста до місця проживання та лікування, безпеку під час перебування в дорозі та за місцем проживання, своєчасне прибуття до Ліцею;

- цікавитися навчальними досягненнями та станом дисципліни ліцеїста, виконання ним своїх обов’язків, регулярно відвідувати класні та ліцейні батьківські збори, співпрацювати з вихователями, вчителями з питань навчання та виховання, організації дозвілля і екскурсій;

- у випадку відрахування ліцеїста з Ліцею забезпечити продовження його навчання за місцем проживання;

- відшкодовувати в установленому порядку матеріальні збитки Ліцею, нанесені їх дитиною.

- виконувати інші обов’язки, визначені законодавством.

 

 

 

 

8. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ЛІЦЕЄМ ТА ЇХ КОМПЕТЕНЦІЯ

 

8.1. Вищим органом управління Ліцеєм є Рівненська обласна рада.

8.2. До компетенції Рівненської обласної ради належить:

- призначення та звільнення керівника Ліцею;

- визначення основних напрямків діяльності Ліцею;

- затвердження та внесення змін до Статуту Ліцею;

- розпорядження основними засобами Ліцею;

- прийняття рішення про відчуження майна, надання майна в позику,  заставу, оренду;

- прийняття рішення про припинення діяльності Ліцею, його ліквідацію,  затвердження ліквідаційного  балансу;

- затвердження звітів про виконання Ліцеєм своїх планів роботи;

- погодження штатного розпису Ліцею в установленому порядку;

- погодження кошторису Ліцею в установленому порядку;

- забезпечення утримання та розвиток матеріально-технічної бази Ліцею на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов;

- здійснення контролю за ефективністю використання фінансових, матеріальних та трудових ресурсів, цільового та ефективного використання бюджетних коштів та ефективністю управління Ліцеєм.

Ліцей визначає порядок та напрямки використання власних надходжень за будь-який термін виключно за попереднім погодженням з профільними постійними комісіями Рівненської обласної ради у порядку визначеному головою Рівненської обласної ради.

 

Керівник Ліцею

 

8.3. Керівництво поточною діяльністю Ліцею здійснює начальник (далі - Керівник), який призначається Власником в установленому порядку з числа відряджених військовослужбовців Збройних Сил України на умовах контракту.

8.4. На посаду керівника Ліцею може призначатись особа, яка є громадянином України, з числа офіцерів, має вищу військову освіту, досвід військової служби не менш як 10 років та педагогічної роботи не менш як 5 років. Тимчасово, до часу заміщення посади керівника Ліцею військовослужбовцем, дана посада може бути заміщена цивільною особою на умовах строкового трудового договору за погодженням з Міністерством оборони України.

8.5. В Контракті визначається строк найму, права, обов'язки і відповідальність Керівника, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови за погодженням сторін.

8.6. Керівник може бути звільнений з посади раніше закінчення терміну дії Контракту з підстав та в порядку визначеному Контрактом, чинним законодавством України та Положенням про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

8.7. Керівник підзвітний Власнику з усіх питань Статутної, фінансової, соціально-побутової, організаційно-господарської діяльності Ліцею, несе перед ним відповідальність за забезпечення діяльності Ліцею відповідно до покладених на нього завдань і функцій згідно з чинним законодавством України. 

8.8. Керівник вирішує усі питання діяльності Ліцею з урахуванням  обмежень, передбачених цим Статутом.

8.9. Керівник Ліцею:

- організовує діяльність Ліцею, забезпечує його статутну діяльність;

- вирішує питання фінансово-господарської діяльності, матеріально-технічного забезпечення та поточні питання роботи Ліцею;

- призначає на посаду та звільняє з посади працівників відповідно до законодавства, визначає їх функціональні обов’язки, вирішує внутрішні кадрові питання;

- забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

- забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

- забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю Ліцею;

- сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування Ліцею;

- сприяє здоровому способу життя ліцеїстів та працівників Ліцею;

- організовує ведення обліку, звітності, внутрішнього контролю;

- вирішує відповідно до законодавства питання оплати праці працівників Ліцею;

укладає договори та угоди, які пов’язані з діяльністю Ліцею;

- видає довіреності на представництво та захист інтересів в суді та інші довіреності, які необхідні для забезпечення діяльності Ліцею;

- відкриває в органах державної казначейської служби рахунки, які необхідні для забезпечення діяльності Ліцею;

- має право першого підпису на фінансових документах;

- розпоряджається коштами та майном Ліцею відповідно до чинного законодавства України та Статуту;

- затверджує положення про структурні підрозділи Ліцею, посадові інструкції працівників та інші необхідні документи;

- веде переговори щодо укладення колективного договору, укладає колективний договір, звітує та несе відповідальність за його виконання;

- накладає дисциплінарні стягнення на працівників Ліцею;

- організовує проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників Ліцею згідно з вимогами Кодексу законів про працю України;

- створює належні умови працівникам для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;

- несе персональну відповідальність за збереження, відчуження, списання майна та втрати у будь-якій формі, майна Ліцею;

- несе персональну відповідальність за будь-які порушення, вчинені при зміні балансової вартості майна Ліцею;

- вчиняє інші дії в порядку та межах встановлених законодавством України.

8.10. При здійсненні діяльності Ліцею Керівник забезпечує:

- дотримання відповідних умов, передбачених чинним законодавством України щодо діяльності Ліцею;

- організацію бухгалтерського обліку та контроль за фінансовою звітністю Ліцею;

- розробку структури та штатного розпису Ліцею та подання їх на погодження до Рівненської обласної ради;

- належний рівень побутових умов для перебування в Ліцеї;

- виконання Ліцеєм у своїй діяльності норм та вимог щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, а також забезпечення екологічної безпеки.

8.11. У межах своєї компетенції Керівник видає накази, розпорядження, обов’язкові для виконання усіма працівниками Ліцею та здійснює контроль за їх виконанням.

8.12. Керівник має право без довіреності виконувати дії від імені Ліцею  в межах чинного законодавства України.

8.13. У разі відсутності Керівника його обов'язки виконує заступник згідно із розподілом функціональних обов'язків.  А у разі відсутності особи, що  може виконувати обов'язки Керівника, його обов'язки виконує посадова особа, визначена Власником в установленому порядку.

8.14. На вимогу Власника або органу, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, Ліцей в установлений ними термін надає інформацію стосовно будь-яких напрямків своєї діяльності.

8.15. Колегіальним органом управління ліцею є педагогічна рада, повноваження якої визначаються законодавством і цим Статутом.

8.16. Педагогічна рада Ліцею:

- планує роботу Ліцею;

схвалює освітню (освітні) програму (програми) ліцею та оцінює результативність її (їх) виконання;

- формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

- розглядає питання щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;

- приймає рішення щодо переведення ліцеїстів до наступного класу і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні;

- обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

- розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

- ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення ліцеїстів, працівників Ліцею та інших учасників освітнього процесу;

- розглядає питання щодо відповідальності ліцеїстів, працівників Ліцею та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;

- має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту ліцею та проведення громадської акредитації Ліцею;

- розглядає інші питання, віднесені законом та/або Статутом Ліцею до її повноважень.

Рішення педагогічної ради Ліцею вводяться в дію рішеннями керівника Ліцею.

8.17. У Ліцеї діє наглядова (піклувальна) рада Ліцею, яка формується з представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, окремих громадян. Порядок формування наглядової ради визначається законодавчими та нормативно-правовими актами.

8.19. Наглядова (піклувальна) рада має право:

-  брати участь у визначенні стратегії розвитку Ліцею та контролювати її виконання;

-  сприяти залученню додаткових джерел фінансування;

-  аналізувати та оцінювати діяльність Ліцею та його керівника;

-  контролювати виконання кошторису Ліцею і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду керівником Ліцею;

-  вносити Власнику Ліцею подання про заохочення або відкликання керівника Ліцею з підстав, визначених законом;

-  здійснювати інші права, визначені законодавством.

 

9. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ

 

9.1. Трудовий колектив Ліцею складають фізичні особи, які своєю працею беруть участь у його діяльності на підставі трудових договорів.

9.2Трудовий колектив Ліцею формується на загальних засадах відповідно до вимог чинного законодавства України.

9.3. Умови організації та оплати праці трудового колективу Ліцею, їх соціальний захист визначаються відповідно до вимог чинного законодавства України. Відносини між адміністрацією Ліцею та трудовим колективом регулюються колективним договором та  правилами  внутрішнього  трудового  розпорядку.

9.4. Основною формою здійснення повноважень трудового колективу є загальні збори.

9.5. Загальні збори трудового колективу Ліцею є вищим колегіальним органом громадського самоврядування Ліцею. Загальні збори є правомочними, якщо в їхній роботі беруть участь більше половини працівників Ліцею. Загальні збори скликаються не менше одного разу на рік. Рішення приймається простою більшістю голосів.

9.6. Загальні збори:

- розглядають, обговорюють і приймають колективний договір, зміни та доповнення до нього;

- обирають раду Ліцею, її членів і голову, встановлюють термін їх повноважень;

- щорічно заслуховують звіт начальника і голови ради Ліцею, дають оцінку діяльності шляхом таємного чи відкритого голосування, можуть порушувати перед Власником обґрунтоване клопотання про усунення начальника Ліцею від керівництва у разі порушення ним вимог трудового законодавства та колективного договору;

- щорічно заслуховують звіт голови ради трудового колективу, дають оцінку діяльності шляхом таємного чи відкритого голосування;

- розглядають питання освітньої, методичної і фінансово - господарської діяльності Ліцею;

- затверджують основні напрями вдосконалення освітнього процесу, розглядають інші важливі напрями діяльності Ліцею;

- мають право подавати пропозиції щодо стимулювання праці керівників та інших педагогічних працівників;

- вирішують інші питання згідно з чинним законодавством.

9.7. Рішення загальних зборів оформляється протоколом за підписами головуючого та секретаря зборів.

9.8. Позачергові загальні збори можуть скликати:

члени трудового колективу (якщо цього бажають не менше третини працівників Ліцею);

голова ради трудового колективу;

Власник Ліцею або орган, що здійснює галузеве управління;

начальник Ліцею.

9.9. У Ліцеї можуть діяти органи самоврядування ліцеїстів, органи батьківського самоврядування; методичні об’єднання та інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.

9.10. Ліцей в межах затверджених кошторисів може на договірних засадах залучати до своєї роботи спеціалістів (зокрема, іноземних) та формувати тимчасові творчі (трудові) колективи.

 

10. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЛІЦЕЮ

 

10.1. Контроль за діяльністю Ліцею здійснює Рівненська обласна рада.

10.2. Відносини Ліцею з органами державної влади і органами місцевого самоврядування регулюються відповідно до цього Статуту, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», інших законодавчих актів, які визначають компетенцію цих органів.

10.3. На вимогу Власника, Ліцей зобов'язаний проводити незалежну аудиторську перевірку фінансової звітності та бухгалтерського обліку.

 

11. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЛІЦЕЮ

 

11.1. Діяльність Ліцею припиняється в результаті передання всього майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам-правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділу) або ліквідації.

11.2. Злиття, приєднання, поділ, перетворення та виділ здійснюється за рішенням Рівненської обласної ради, або у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

11.3. Рівненська обласна рада або суд призначають комісію з припинення діяльності Ліцею (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення діяльності Ліцею відповідно до чинного законодавства України.

11.4. Виконання функцій комісії з припинення діяльності Ліцею може бути покладено на орган, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

11.5. У разі злиття Ліцею з іншою юридичною особою усі майнові права та обов’язки кожного з них переходять до юридичної особи, що утворена внаслідок злиття.

11.6. У разі приєднання Ліцею до іншої юридичної особи, до останньої переходять усі майнові права та обов’язки, а в разі приєднання однієї або кількох юридичних осіб до Ліцею – до нього переходять усі майнові права та обов’язки приєднаних юридичних осіб.

11.7. У разі поділу Ліцею, усі його майнові права і обов’язки переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках до кожного з нових юридичних осіб.

11.8. У разі виділення одного або кількох юридичних осіб, до кожної з них переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права та обов’язки Ліцею.

11.9. У разі перетворення Ліцею в іншу юридичну особу, усі його майнові права та обов’язки переходять до новоутвореної  юридичної особи.

11.10. Активи Ліцею можуть передаватись закладу, установі, підприємству, організації відповідного виду в порядку визначеному чинним законодавством України. У разі припинення Ліцею (у результаті його ліквідації, злиття, поділу, виділу або перетворення), якщо інше не передбачено законодавством, активи можуть зараховуватись до доходу обласного бюджету.

11.11. Ліцей може бути ліквідований:

на підставі рішення Рівненської обласної ради;

на підставі рішення суду про визнання недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створені порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

11.12. При ліквідації Ліцею ліцеїстам, які виховувались та навчались у ньому, в установленому порядку забезпечується можливість продовження навчання в іншому закладі освіти відповідно до чинного законодавства.

11.13. Ліцей є таким, діяльність якого припинилась, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про припинення його діяльності.

 

12. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 

12.1. Зміни та доповнення до цього Статуту вносяться на підставі рішення Рівненської обласної ради.

12.2. Зміни та доповнення до цього Статуту підлягають державній реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством України.

 

Сесії  Рівненської обласної ради

 

Подання

 

Про присвоєння комунальному закладу «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Рівненської обласної ради імені Костянтина Івановича Острозького

 

Керуючись статтями 7 та 8 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» вношу на розгляд обласної ради подання про присвоєння імені Костянтина Івановича Острозького комунальному закладу «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Рівненської обласної ради.

Питання ініційоване в.о. начальника комунального закладу «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Рівненської обласної ради Приступою Ігорем Кузьмовичем, підтримане трудовим колективом комунального закладу, проведено громадське обговорення.

Подання вноситься з метою виховання ліцеїстів на прикладі військової доблесті та вшанування пам’яті видатного полководця, князя Костянтина Івановича Острозького.

 

Додатки: Звернення в.о. начальника комунального закладу «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Рівненської обласної ради Приступи І.К. – на 1 арк.

Протокол зборів трудового колективу комунального закладу «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Рівненської обласної ради – на 2 арк.

Копія інформаційної історичної довідки про князя Костянтина Івановича Острозького – на 1 арк.

Розрахунок та кошторис витрат – на 1 арк.

Узагальнені зауваження та пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення – на 1 арк.

 

 

Голова ради                                                                                                                 О.Ю. Данильчук

 

Назад до розділу