• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться перше пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

У понеділок, 2 грудня 2019 року в 301 каб. облради відбудуться засідання постійно діючої конкурсної комісії для проведення конкурсів на зайняття посад керівників обласних комунальних закладів охорони здоров'я:29 листопада 2019 року о 10-00 год відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з економічних питань та комунальної власності (В.Бойко)29 листопада 2019 року о 9-00 год відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир)Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної радиАрхів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

17.09.2019

«Розуміємо інвесторів, однак не маємо права ігнорувати інтереси всієї громади Рівненщини»

Представники Рівненської обласної ради сьогодні взяли участь у круглому столі, на якому порушувалися питання малої приватизації. Зустріч ініціювало товариство, яке цьогоріч придбало об’єкт через електронну систему торгів PROZORO. У той же час обласна рада подала позов до суду, аби визнати результати приватизації недійсними.

DSC_0186.JPG

Йдеться про об’єкт незавершеного будівництва - Комплекс дорожнього сервісу, який знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Київська, 108. Донедавна він перебував на балансі Служби автомобільних доріг у Рівненській області, а до його будівництва свого часу долучився обласний бюджет.

Натомість у грудні минулого року Фонд держмайна включив його до переліку об’єктів малої приватизації, які підлягають приватизації в 2019 році, при цьому не врахувавши інтересів територіальної громади.  Оскільки права на обєкт були зареєстровані на 100 відсотків за державою.

У квітні цього року через електронну систему торгів PROZORO об’єкт придбало ТОВ «Транс-Н».

Зі свого боку Рівненська обласна рада подала позов до Господарського суду Рівненської області. Предметом позову є визнання майнових прав територіальної громади Рівненської області у цьому об’єкті, визнання недійсними результатів приватизації об’єкта малої приватизації та договору купівлі-продажу об’єкта малої приватизації.

Представники підприємства вважають, що позиваючись, обласна рада перешкоджає діяльності інвестора, що негативно впливає на інвестиційний клімат в регіоні. Свої претензії бізнесмени вирішили перенести у публічний простір, у той же час, як судові слухання у справі тривають.

Під час круглого столу сторони все ж обмінялися думками щодо ситуації, яка склалася.

DSC_0160.JPG

Керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради – керівник секретаріату Богдан Сологуб розповів, що у 2001 -2004 роках на будівництво згаданого об’єкта обласна рада виділила 2 млн. 565грн. 20 коп., що відображено у висновку та звіті аудиторів.

DSC_0209.JPG

Як пояснив начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату ради Богдан Гречко, оскільки громада області брала участь у створенні цього об’єкта, відповідно  має право на визнання своїх майнових прав.

Незважаючи на це, ігноруючи інтереси територіальної громади Рівненщини, державну реєстрацію права власності на цей об’єкт зареєстровано повністю за державою, а сам об’єкт продано. Тому Рівненська обласна рада і подала позов до суду.

DSC_0225.JPG  

Разом із тим, перед тим як позиватися, обласна рада зверталася листами до усіх зацікавлених державних органів, аби врегулювати це питання добровільно.

«Ми розуміємо позицію інвестора: він офіційно виграв торги, вклав кошти в цей об’єкт і хоче працювати далі. Однак зрозумілою є і позиція обласної ради: свого часу громада області також інвестувала в цей об’єкт кошти. Тому сьогодні ми не маємо права ігнорувати цей факт і хочемо повернути справу в законне русло. Розпочавши процедуру приватизації, були проігноровані права територіальної громади області. І  обласна рада одразу про це повідомила Фонд держмайна, Службу автомобільних доріг. Окремі листи надсилали тоді ще потенційному інвестору, попереджаючи про можливі ризики. Тому, вважаємо,  що необ’єктивно звинувачувати саме Рівненську обласну раду у спробах перешкоджати бізнесу. Адже ми діємо виключно в межах чинного законодавства України», - резюмував керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради – керівник секретаріату Богдан Сологуб.

Він також висловив сподівання, що представники інвестора і надалі діятимуть у законний спосіб, зокрема, і в ході судових слухань, а не будуть намагатися «малювати картинку, в якій влада – це ворог бізнесу».