• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


19 листопада 2019 року відбудуться засідання постійних комісій:
- о 10-00 год. з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей (голова Бірук Б.І.);
- о 14-00 год. з питань будівництва та розвитку інфраструктури (голова Кучерук М.Г.).
Засідання відбудуться в 301 каб. облради

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рівненська область

Відеоматеріали

Прийом громадянІ Н Ф О Р М А Ц І Я

про підсумки роботи із зверненнями громадян,

що надійшли до Рівненської обласної ради

в 2013 році

Керуючись Законами України «Про звернення громадян», «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади і місцевого самоврядування», в обласній раді проводяться відповідні заходи щодо роботи із зверненнями громадян.

В 2012 році до керівництва обласної ради звернулись з листами та побували на особистому прийомі 725 громадян. У зверненнях було порушено 725 питань, що на 107 менше, ніж в 2011 році. До депутатів обласної ради із заявами щодо надання матеріальної допомоги звернулось 246 громадян області.

Через органи влади до обласної ради надійшло 68 звернень. А саме – звернення народних депутатів України до голови обласної ради з проханням вирішення питання надання матеріальної допомоги постраждалим від пожеж та малозабезпеченим жителям області, звернення районних рад та адміністрацій, інших установ.

Як свідчать статистичні дані упродовж останніх трьох років зберігається тенденція до постійного зменшення кількості звернень громадян. Зокрема, в 2009 році письмово та на особистому прийомі відвідувачі подали - 869 заяв, пропозицій та скарг, у 2010 - 860, у 2011 - 859.

Відповідно до розпорядження голови обласної ради від 02.12.2010 №277 «Про організацію особистого прийому громадян в обласній раді» забезпечено проведення керівництвом обласної ради в 2012 році 42 прийоми громадян з особистих питань, в тому числі 15 виїзних прийомів. Зокрема, голова обласної ради провів 6 виїзних прийомів громадян в Демидівському районі, перший заступник голови обласної ради 5 - в Костопільському районі, заступник голови обласної ради 4 - в Дубровицькому районі.

Всього побувало на особистому прийомі 267 громадян. В порівнянні з минулим роком кількість відвідувачів зменшилась на 197. Повторних звернень було 6 – стосовно виділення матеріальної допомоги, питання добудови житлового комплексу «Золота Підкова» в м.Рівне, приватизації кімнат гуртожитку Рівненської обласної клінічної лікарні, вирішення питань будівництва зупинок та пішоходних переходів на відремонтованих дорогах Дубенського, Рівненського районів.

За цей же період в порівнянні з 2011 роком зменшилась кількість письмових звернень громадян до обласної ради (всього 491 чол.).

Протягом звітного періоду до обласної ради надійшло 963 заяви і 8 скарг. У скаргах порушувались питання діяльності органів місцевого самоврядування, працівників відділів МВС, виконання рішень суду, комунального господарства.

Серед листів дописувачів та відвідувачів, які зазначили свій соціальний стан, переважали заяви від пенсіонерів - 577, безробітних - 65, робітників - 12, селян - 12, підприємців - 7, державних службовців - 7. Із загальної кількості звернень за допомогою у вирішенні порушених питань звернулись 117 інвалідів другої групи, 108 ветеранів праці, 58 інвалідів першої групи, 176 осіб, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, 61 - дитина війни, 30 учасників війни, 13 членів багатодітних сімей, 8 учасників бойових дій та 329 громадян, що не визначили свій соціальний статус.

Упродовж 2012 року у зверненнях до обласної ради громадяни порушили 971 питання. В порівнянні з 2011 роком тематика звернень майже не змінилась. Зокрема, 90 відсотків усієї кореспонденції становлять питання соціального захисту. В порівнянні з 2011 роком кількість цих звернень зменшилась на 128. Заявники у своїх зверненнях з даного питання наголошували на нерозв’язаних проблемах у соціальній політиці, що насамперед пов’язано із питаннями перерахунку пенсій, доплати дітям війни, перерахунку пенсій особам, які є ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

У звітному періоді зменшилась кількість заяв з питань житлової політики, комунального господарства, екології та природних ресурсів, аграрної політики та земельних відносин.

У 2012 році із всіх розглянутих звернень 885 вирішено позитивно; 4 заявникам відмовлено у задоволенні; 33 дано роз’яснення. Ряд звернень переслано за належністю відповідно до пункту 3 статті 7 Закону України «Про звернення громадян». Разом з тим, до обласної ради надійшло 4 звернень, що не підлягали розгляду відповідно до статтей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян» і були визнані анонімними.

Жодне звернення до керівництва обласної ради не залишилось поза увагою. Переважна їх більшість стосувалася питань, які потребують вирішення на державному рівні. Зокрема:

- надання матеріальної допомоги на оплату складного оперативного лікування в медичних установах столиці;

- питання будівництва пішохідних переходів, автобусних зупинок на дорогах державного значення, на яких проводились ремонтні роботи.

У минулому році область у повному обсязі отримала з Державного бюджету субвенції на погашення заборгованості та виплату державних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям.

Були звернення щодо присвоєння почесного звання «Мати-героїня» та виплати допомоги.

Незважаючи на роз’яснювальну роботу щодо повноважень гілок влади (виконавчої та представницької), до обласної ради надійшло 30 колективних звернень, що на 6 менше, ніж в минулому році.

Аналіз свідчить, що причиною цих звернень є неспроможність громадян самостійно вирішити проблеми:

- газифікації будинків та вулиць населених пунктів;

- ремонту багатоквартирних житлових будинків;

- електрифікації новозбудованих вулиць;

- автомобільного сполучення населених пунктів та ремонту доріг державного і місцевого значення.

Крім цього, є ряд громадян області, які постійно скаржаться до органів влади з необгрунтованими, безпідставними вимогами, які йдуть у розріз з чинним законодавством. Таким громадянам неодноразово надавались детальні роз’яснення керівництвом та працівниками виконавчого апарату обласної ради.

Слід зазначити, що кожному депутату обласної ради було передбачено певну суму коштів з обласної програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення для надання допомоги малозабезпеченим громадянам. В свою чергу це сприяло активізації роботи депутатів обласної ради на своїх округах, а також підвищенню ролі місцевого самоврядування у вирішенні проблемних питань.

Обласною радою в 2012 році надано матеріальної допомоги на суму майже 553 тис.грн. Зокрема, керівництвом обласної ради надано матеріальної допомоги 554 чол. на суму 394 тис. грн. Депутатами обласної ради - 246 чол. на суму майже 160 тис. грн.

Скарг від громадян щодо організації прийому та розгляду заяв і скарг у виконавчому апараті обласної ради не надходило.


Див.Додаток
Назад до розділу